Tarnobrzeg: Dzieci poznawały technikę wyrobu pierogów (fotoreportaż oraz video HD)

Kulinarną podróż w stronę pierogów zaproponowały dzieciom przedstawicielki portalu dolinasmaku.eu oraz kucharze z Gastro Team. Warsztaty kulinarne odbyły się w minioną sobotę, w ramach akcji „Zima w mieście”organizowanej przez Tarnobrzeski Dom Kultury.

W trakcie zabawy dzieci poznawały technikę wyrobu pierogów od A do Z. Kulinarna podróż rozpoczęła się od przygotowania dobrego ciasta i farszu, poprzez wycinanie i lepienie pierożków po akt finalny czyli konsumpcję. Jako, że w warsztatach uczestniczyły młodsze dzieci, w najbardziej trudnych czynnościach, takich jak gotowanie czy smażenie, pomagały panie z portalu kulinarnego dolinasmaku.eu oraz kucharze z Gastro Team. Po prawie dwugodzinnej pracy, na stole pojawiły się pierwsze owoce pracy dzieci, pierogi o czterech różnych smakach, ruskie, ruskie po przemysku, z nadzieniem szpinakowym i z kaszą gryczaną.

– Zależy nam aby pokazać, że można gotować z prostych produktów, bez dodatków chemicznych, z produktów pochodzących z tej ziemi – tłumaczy w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Monika Zając z portalu dolinasmaku.eu. – Chcemy aby każdy poznawał nowe smaki, korzystał i inspirował się kuchnią świata, ale my szczególnie wśród dzieci chcemy promować naszą kuchnię staropolską i naszą podkarpacką – dodaje.

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kERMIT
7 lat temu

eeej no podajcie jakieś przepisy, oglądnąłem zdjęcia i teraz o niczym innym nie myślę tylko opierogach. Czosnek to do farszu szpinakowego?

Mateusz
7 lat temu

A na ostatnim zdjęciu dokumentacja jak v-ce rządzący TDK wykrada dzieciakom gotowe pierogi.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content