Tarnobrzeg: Prezydent dobrze ocenia pracę firmy odśnieżającej chodniki i drogi

Zima w Tarnobrzegu pokazała swoje groźne oblicze w minionym tygodniu, na początku fundując mieszkańcom miasta gołoledź, w wyniku której większość chodników i dróg w mieście pokryta była śliską skorupą. Po marznącym deszczu przyszedł czas obfite opady śniegu, który zalegając na drogach i chodnikach mocno utrudniają życie mieszkańcom miasta.

Za zimowe utrzymanie miejskich dróg i chodników w Tarnobrzegu odpowiada konsorcjum firm KBU z Krakowa oraz Licuas z Madrytu. Według prezydenta Mastalerza firma poza przypadkiem gołoledzi, do tej pory nie zanotowała spektakularnej wpadki. – Z gołoledzią chyba nikt nie był w stanie sobie poradzić – mówił prezydent, dodając że firma mieści się w specyfikacji przetargowej, zakładającej sposób i częstotliwość odśnieżania dróg w zależności od ich kategorii. Według tej specyfikacji śnieg nie musi być usuwany z chodników w całości. – Jest zima i naturalną jest rzeczą, że w zimie pada śnieg – kwituje wypowiedź.

Więcej w materiale video.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krytyk filmowy
6 lat temu

Jedyny chodnik gdzie widac kostke miesci sie pod Urzedem Prezydenta reszta nie odśnieżona.

rumburak
6 lat temu

A co ma powiedzieć podstawić sobie nogę za wybranie wlasnie tego wykonawcy? i faktem jest że od rana ludzie zapierdalaja pod urzędem do bólu a reszta to im wisi więc jak ma nie być zadowolony czy ludzie nie mają oczu!

sudokek
6 lat temu

he hehehe dobre nie ma pretensji a co na to mieszkańcy -aleś chłopie cynik i baran

rak
6 lat temu

Pod urzędem codziennie rano zapier*alaja pracownicy urzędu a nie firma

sudokek
6 lat temu
Reply to  rak

To dużo tych pracowników ma urząd naliczyłem chyba 14 -szt jak na jeden urząd to full wypas i dziwne jest to że mają ciągniki z pługami oraz sprzęt profesjonalny do odśnieżania hohoho to ciekawe jak to jest że pracownicy odśnieżają teren przed budynkiem w takiej liczbie, jedna spółdzielnia obdarowywuje sprzątaczki i zespół awaryjny dla co najmniej dwudziestu bloków w ilości 12 osób w różnych rejonach miasta a tu 14 sztuk zapier…. pod jednym pałacem!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x