Wtargnęli na teren posesji, pobili mieszkańców i znęcali się nad psem

Trzej pijani napastnicy pobili małżeństwo oraz znęcali się nad psem właścicieli. Do przestępstwa doszło w nocy na jednej z posesji w gminie Grębów.

Kilka minut po północy dyżurny jednostki policji został poinformowany przez właściciela posesji, że trzech pijanych mężczyzn wtargnęło na jego podwórko, gdzie doszło do szarpaniny i pobicia.

Z wyjaśnień mężczyzny wynikało, że został on przewrócony przez napastników następnie kopany i bity rękoma, jego żona została uderzona pięścią w twarz a pies, który próbował ratować swoich opiekunów dostał kilkakrotnie uderzony drewnianą sztachetą i kopany. Pokrzywdzeni twierdzili, że mężczyźni grozili im spaleniem zabudowań i pozbawieniem życia, poczym pozostawili pobitych małżonków i uciekli.

Policjanci zatrzymali mężczyzn na drodze w pobliżu posesji pokrzywdzonych. Okazali się nimi mieszkańcy miejscowości Stale w gminie Grębów w wieku 17 i 21 – lat. Byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u 17 – latka 1,82 promila u dwóch 21 – latków po ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań Przedstawiono im zarzuty pobicia. Podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x