Zarejestruj się! Może to Ty sprawisz, że 15-miesięczny Oluś wyzdrowieje

Oluś ma 15 miesięcy. Jest radosnym, ciekawym świata chłopcem. Bardzo lubi tańczyć i słuchać muzyki. Dwa miesiące temu zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jedyną nadzieją na wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego. My rodzice ani starszy brat nie możemy być dawcami. Prosimy zarejestrujcie się jako potencjalni dawcy, być może ktoś z Was pomoże Olusiowi albo komuś innemu – rodzice Olusia.

 Małemu Olusiowi oraz innym chorym można pomóc rejestrując się w bazie Dawców Szpiku. Rejestracja odbędzie się w niedzielę 2 lutego w Padwi Narodowej, w godz.10-16 w Publicznej Szkole Podstawowej oraz w poniedziałek 3 lutego w Tarnobrzegu,  w godz. 10-16, w Przychodni Specjalistycznej (Poliklinika) na ul. 1-go Maja 1.

Wiek potencjalnego dawcy: 18-55 lat, do rejestracji należy posiadać dokument z numerem PESEL. Podczas rejestracji pobierane jest tylko 4 ml krwi.

Z dwóch akcji rejestracji przeprowadzonych w 2012 r. troje młodych ludzi z tarnobrzeskich szkół (dwoje maturzystów i jedna studentka) zostało dawcami szpiku.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x