Tarnobrzeg: W Małym Księciu odbywa się zbiórka ciepłych ubrań dla protestujących na ukraińskim Majdanie

Do czwartku 6 lutego potrwa zbiórka ciepłych ubrań dla osób protestujących na ukraińskim Majdanie. Zbiórka odbywa się w Zespole Szkół Społecznych im. Małego Księcia w Tarnobrzegu, w godz.9-12.

 

– Akcja to wyraz naszej solidarności ze społeczeństwem ukraińskim, które protestuje przeciwko m.in. łamaniu podstawowych wolności obywatelskich. Zbieramy zimowe ubrania wierzchnie, również czapki, szaliki, rękawiczki czy swetry. Nie przyjmujemy leków, gdyż są one zatrzymywane na granicy i cały konwój nie dociera do celu – mówi w rozmowie z portalem NadWisłą24 pedagog Sławomir Partyka, koordynator akcji. – Zbiórka potrwa do czwartku włącznie, w piątek zaś dary przewieziemy do Rzeszowa, stamtąd trafią już na Ukrainę – dodaje.

Pomysłodawcą akcji są nauczyciele oraz samorząd uczniowski „Małego Księcia”.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nie Dla Ukrainy
6 lat temu

to jest chyba śmieszne co wy robicie . jaka zbiórka jaka Ukraina ?? czy ukraina nam pomogła podczas Powodzi w którymś roku ?? Wybijcie sobie to z głowy !! a pan Panie Sławomirze niech Pan zbiera ubrania dla Potrzebujących Polaków a nie ukraińców ;/

szelma
6 lat temu

śmieszne? wręcz żałosne. K. armię im wyślijcie! To że o Ukrainie głośno jest w mediach to pan radny wpadł na pomysł jak tu zabłysnąć. No i błysną. Ciepłe ubrania to dla tych co najgłośniej upominają się również o np. Przemyśl???

REWOLUCJA
6 lat temu

Znaczy się mamy poprzeć działania „rewolucyjne” do obalenia rządu sąsiedniego kraju? Ciepłe kurtki mogą nie wystarczyć, pomimo że u nas benzyna droga ale może powinniśmy się jeszcze zrzucić na kilka koktajli pana Mołotowa? Pomagać trzeba ale potrzebującym a nie tym którzy chcą się do korytka dopchać.

PATRIOTA
6 lat temu

żadnej pomocy dla ludzi którzy czczą mordercę Polaków – Bandere.
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY!!!

figa
6 lat temu

już widać efekty naszego poparcia dla protestu na Ukrainie – Rosja ogłosiła embargo na unijną wieprzowinkę, Na polską też. Wyślijcie mięsko na majdan, niech jedzą, o polskie głodne dzieciaki nikt się nie upomni na placu w sstolicy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x