Kolejne ligowe zwycięstwo tarnobrzeskich tenisistek

Po świetnych występach w Lidze Mistrzyń podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka powróciły na ligowe parkiety. W drodze po 23 tytuł drużynowego Mistrza Polski tarnobrzeskie tenisistki pokonały Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:1.

Mecz z Łomżą to był w zasadzie pojedynek z Magdaleną Sikorską. Trzecia od końca w tabeli Łomża wywiozła z Tarnobrzega honorowy punkt właśnie za sprawą byłej zawodniczki KTS-u, która lepiej radziła sobie z nerwami niż Roksana Załomska.

– Specjalnie tak ustawiłem, aby Roksana miała szansę skonfrontowania się z Magdą Sikorską. Jest u nas w okresie testowym i chciałem dać jej możliwość sprawdzenia się, zobaczenia czy czyni postępy, jakich od niej oczekuję. Mecz z Sikorską pokazał, że Roksana ma w sobie potencjał i trzy sety były naprawdę przyzwoite, ale ten czwarty przegrany zbyt łatwo. Tak jednostajną grą i prostą taktyką nie da się wygrać – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Niepowodzenie Roksany Załomskiej powetowała w ostatniej partii Wang Yi Xiao, która pokonała Magdę Sikorską bez straty seta. – Widać, że postępy Isi są duże. Do tego jest zmotywowana, skoncentrowana na tym, co robi i wprowadza elementy, nad którymi pracujemy na treningach. Jestem bardzo zadowolony z jej gry w tym meczu – dodaje Zbigniew Nęcek.

KTS Zamek – SPAR Tarnobrzeg – Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:1

Wang Yi Xiao – Ewelina Sakowicz 3:0 (4, 3, 2),
Roksana Załomska – Magdalena Sikorska 1:3 (-9, 7, -8, -2),
Kinga Stefańska – Karolina Gołębiewska 3:0 (6, 6, 4),
Wang Yi Xiao – Magdalena Sikorska 3:0 (1, 8, 5)

źródło: KTS Zamek – SPAR Tarnobrzeg

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x