Tarnobrzeg: Zatrzymani podejrzani o kradzież części bramy wjazdowej przy zamku w Dzikowie

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież skrzydła bramy wjazdowej Dzikowskiego Zespołu Zamkowo – Parkowego.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informacje o kradzieży skrzydła bramy wjazdowej z parku dzikowskiego. Straty wyceniono na kwotę 500 złotych. Policjanci rozpytali świadków zdarzenia, policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną. Kryminalni, prowadząc czynności w celu ustalenia sprawców przypuszczali, że skradziony złom został sprzedany w jednym ze skupów metali kolorowych. Po kilkunastu godzinach policjanci ustalili punkt skupu złomu, w którym doszło do transakcji.

Ustalono rysopis mężczyzn oferujących do sprzedaży złom i wytypowano sprawców. W czwartek policjanci zatrzymali mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Tarnobrzega w wieku 47 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni za skradzioną bramę otrzymali w skupie po 13 złotych.

Policjanci przesłuchali mężczyzn, przedstawiając im zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Policja

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ADHD
6 lat temu

Brawo! Tyle żelastwa leży odłogiem wystarczy go tylko podnieść, czasem odkręcić 🙂 Jak się złożyli to na 0,7 wystarczyło.

siarkohoolik
6 lat temu

brawo kryminalna! 😀 spektakularna akcja, w tym miescie jednak jest bezpiecznie!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x