Zespół Piersi kolejną gwiazdą Dni Tarnobrzega

Obok zespołu TSA oraz Dody podczas Dni Tarnobrzega wystąpi grupa Piersi. Tegoroczne święto miasta potrwa od 30 maja do 1 czerwca.

Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie. Pierwszy skład grupy tworzyli: Paweł Kukiz (śpiew), Rafał „Jezioro” Jezierski (gitara), Zbigniew „Dziadek” Moździerski (gitara basowa) oraz Andrzej „Oli” Olszewski (perkusja).

W ubiegłym roku zespół opuścił Paweł Kukiz, którego zastąpił Adam Asanov. Zespół Piersi – z wokalistą, Adamem Asanovem – nagrał płytę „PIERSI I PRZYJACIELE2”. Muzycy pracowali nad nią od lutego do maja 2013, kiedy to skomponowali czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych, ich zdaniem, zostało umieszczonych na wspólnej płycie z przyjaciółmi.

Do współpracy przy nagraniu płyty, zespół zaprosił znakomitych gości – przyjaciół: Łukasza i Pawła Golców, Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka (Big Cyc, Czarno-czarni), Andrzeja Nowaka (TSA, Złe Psy), Tomka „Lipę” Lipnickiego (Illusion i Lipali), zespół Trebunie-Tutki i Rafała „Jezioro” Jezierskiego (byłego muzyka i współzałożyciela grupy Piersi).
Krążek ujrzał światło dzienne 14 października 2013 roku a już po trzech miesiącach sprzedaży (w styczniu 2014 r.) osiągnął status „Złotej Płyty”. Obecnie zbliża się do platyny.

Pierwszy teledysk promujący nową płytę, powstał do utworu „Bałkanica”. Został nakręcony na rzeszowskim rynku i osiągnął ponad 30 milionów odsłon na kanale YouTube, a liczba ta cały czas rośnie. Kolejny teledysk powstał w styczniu br. do utworu „System”, który po niespełna miesiącu od ukazania obejrzany był 350 tysięcy razy.

video: Zespół Piersi

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kizia Mizia
6 lat temu

to nawet szkoda komentować.

ADHD
6 lat temu

Ale że co jest nie tak? Zagraja 4x Bałkanicę i lud będzie się bawił. O to chodzi. Weekend chyba też ze 3x pyknął hita, ważne że coś się będzie działo toż to rok wyborczy 🙂

Batman
6 lat temu

chodzi o to, że „bedom” też w każdej okolicznej wsi co zapewne nikt z decydentów nie sprawdzał

Batman
6 lat temu

W 2014 roku przypada 30. rocznica istnienia zespołu Piersi. W grupie z oryginalnego składu zostali Zbigniew „Dziadek” Moździerski i Marcin „Manio” Papior. „Męczy mnie ta zawierucha, ale staram się trzymać do niej dystans, bo mam ważniejsze sprawy na głowie. Lecz mój gitarzysta i klawiszowiec dostają wręcz białej gorączki. To przesada – przecież oni grają teraz disco-polo!” – komentuje sprawę Paweł Kukiz w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

lupa
6 lat temu
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x