Najpierw ukradł akumulatory, później chciał je zwrócić

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Zaleszan, który ukradł trzy akumulatory. Został zatrzymany przez policjantów, kiedy próbował przekazać skradzione rzeczy właścicielowi w obawie przed zdemaskowaniem.

Dyżurny Policji został powiadomiony o kradzieży trzech akumulatorów z prywatnej posesji w Grębowie. Pokrzywdzony straty oszacował na kwotę 900 złotych. Funkcjonariusze, prowadząc czynności wyjaśniające szybko ustalili złodzieja. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Zaleszan.

Mężczyzna, zaraz po kradzieży nawiązał kontakt z pokrzywdzonym obiecując dostarczyć skradzione akumulatory w zamian za dyskrecję i niepowiadamianie Policji. Poszkodowany miał odebrać akumulatory w rejonie rzeki Łęg. Policjanci razem z właścicielem udali się we wskazane miejsce. Po krótkiej chwili zjawił się też 25-latek z dwoma akumulatorami. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy przyznał się do kradzieży. Był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie.

W toku podjętych czynności policjanci odzyskali trzeci z akumulatorów. Złodziej zdążył sprzedać go w jednym z punktów skupu złomu za kwotę 51 złotych. Akumulatory wróciły do właściciela.

25-latek został przesłuchany. Usłyszał już zarzut kradzieży, przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x