EKO-NATURA:Doradztwo środowiskowe w zakresie ocen oddziaływania przedsięwzięć na środowisko oraz inwentaryzacja i monitoring przyrodniczy

Chcesz aby Twój biznes funkcjonował w zgodzie z naturą? Zgłoś się do firmy EKO NATURA. Oferujemy ekspertyzy ornitologiczne, inwentaryzację zwierząt zamieszkujących teren przeznaczony pod budowę, opinie ornitologiczne i chiropterologiczne budynków. Zapewniamy specjalistyczną usługę rozwieszania skrzynek lęgowych oraz schronień dla ptaków i ssaków.

DLA ROLNIKA:

W ramach programu rolnośrodowiskowego PROW 2014-2020 oferujemy rolnikom posiadającym trwałe użytki zielone (łąki i pastwiska), a także rozleglejsze powierzchniowo niezadrzewione ugory oraz nieużytki (brak orki przez okres 5-ciu lat), wykonanie ekspertyz ornitologicznych dla wariantów 4.1 oraz 5.1, czyli:

– ochrona siedlisk lęgowych ptaków poza obszarami Natura 2000 (wariant 4.1 – dopłata w wysokości 1200 zł/ha/rok);

– ochrona siedlisk lęgowych ptaków na obszarach Natura 2000 (wariant 5.1 – dopłata w wysokości 1370 zł/ha/rok).

DLA PRZEDSIĘBIORCY:

Wykonujemy monitoring przed, w trakcie i porealizacyjny pod kątem występowania ptaków i innych zwierząt, wymagany do przeprowadzenia przedsięwzięć związanych z planowanymi inwestycjami punktowymi i liniowymi, takimi jak m. in.: budowa mieszkań, zabudowa przemysłowa, pobór kruszyw, budowa dróg, linii średniego i wysokiego napięcia itp.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem, co gwarantuje wysoką jakość merytoryczną badań oraz sporządzanych na ich podstawie dokumentów. Dbamy o terminowość i tempo wykonywanych prac, aby nie utrudniać i nie przeciągać zbędnie w czasie przebiegu planowanych inwestycji.

DLA BUDOWLAŃCA:

Wykonujemy opinie ornitologiczne i chiropterologiczne budynków, w których planowane są remonty związane z ich termomodernizacją (ocieplanie, położenie elewacji) oraz z innymi czynnościami, których realizacja może prowadzić do niepokojenia lub śmierci zamieszkujących je ptaków (nietoperzy) wraz z likwidacją ich miejsc gniazdowych oraz schronień.

Ekspertyzy te są niezbędne w przypadku ubiegania się o dotacje na remonty budynków pochodzące z funduszy unijnych, a także gwarantują niezakłócony przebieg prac remontowych, które mogą zostać wstrzymane przez Inspektora Nadzoru Budowlanego w przypadku doniesienia o zachodzących nieprawidłowościach do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

DLA PRZYRODY:

Oferujemy specjalistyczną usługę rozwieszania skrzynek lęgowych oraz schronień dla ptaków i ssaków, a także coroczne ich czyszczenie, na zlecenie urzędów, nadleśnictw, instytucji oraz firm, a także klientów indywidualnych.

Montujemy skrzynki na terenie lasów, parków, ogrodów, alei, a także w miastach na elewacjach budynków. Gwarantujemy wysoki współczynnik zasiedlenia.

Zapewniamy w pełni profesjonalne podejście do sprawy, dokładność i terminowość. Służymy fachowym doradztwem. Stosujemy odpowiednie modele skrzynek o odpowiednich parametrach dla poszczególnych gatunków ptaków.

Właściciel firmy: Janusz Wepsięć
Kontakt: tel. 507 713 281, e-mail: ekonatura.tarnobrzeg@wp.pl

artykuł promocyjny

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content