Młodzi piłkarze rywalizowali o Puchar Starosty Tarnobrzeskiego

I Halowy Turniej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2001-2003 o Puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego rozegrany został w minioną sobotę w gorzyckim Gimnazjum im. Jana Pawła II. W zawodach udział wzięło osiem drużyn piłkarskich.

Rywalizację rozpoczęły rozgrywki grupowe. W grupie „A” zagrały drużyny: Tłoki Gorzyce, Jeziorak Chwałowice, Akademia Piłkarska „Lider” z Sokolnik oraz Wisła Baranów Sandomierski. W grupie „B” rywalizowały zespoły: UKS Gorzyce, Stal Stalowa Wola, Wisła Sandomierz oraz Sokół Nisko.
W pierwszym półfinale Jeziorak Chwałowice pokonał Wisłę Sandomierz 3:1. W drugim meczu którego stawką był awans do finału, Stal Stalowa Wola wygrała z Tłokami Gorzyce 2:1. W meczu finałowym piłkarze ze Stalowej Woli pokonali Jezioraka 2:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Gorzyc, wygrywając z sandomierską Wisłą 3:0.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany reprezentant Tłoków Gorzyce Nikodem Pietruszka. Królem strzelców został Kacper Wydra z Jezioraka, zaś za najlepszego bramkarza uznano Jakuba Lebiodę ze Stali Stalowa Wola.

O wspieraniu sportu młodzieżowego mówił Krzysztof Pitra, starosta tarnobrzeski. – Jako powiat bardzo często wspieramy inicjatywy i działania, które pozwalają młodym ludziom realizować swoje pasje, w tym także sportowe. Uważamy, że tego typu turniej, podczas którego rywalizują ze sobą zawodnicy z wielu klubów, pozwala zweryfikować ich umiejętności. Ponadto zawodnicy mają okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Cieszy nas to, że do pierwszego turnieju zgłosiła się tak duża liczba drużyn, które prezentowały wysokim poziom gry. To pokazuje, że należy zorganizować kolejną edycję turnieju – mówił starosta.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ksS
6 lat temu

Rozumiem w samym Tarnobrzegu nie ma chłopców z tego rocznika?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x