Sandomierz: Repertuar kina „Starówka”

Kino “Starówka” działające przy Sandomierskim Centrum Kultury zaprasza na nowe, atrakcyjne seanse filmowe w cyfrowej jakości DCI.

„Facet (nie)potrzebny od zaraz”

reżyseria Weronika Migoń, Polska 2013, 87′, Komedia romantyczna

Sala Kinowa SCK- Kino Starówka- Rynek 25/26; Sandomierz, w dniach 15-16.02, 18-23.02 i 25-27.02.2014 godz. 18.00.

Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą „siódemką” okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości… albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

„Nimfomanka- część II”

reżyseria Lars von Trier, Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania 2013, 123’, Dramat, Erotyczny

Sala Kinowa SCK- Kino Starówka- Rynek 25/26; Sandomierz, w dniach 14-16.02 i 18-20.02.2014 godz. 20.00.

W zimowy wieczór stary kawaler Seligman znajduje na wpół przytomną, pobitą Joe. Przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania, ogląda jej rany i próbuje zrozumieć co takiego mogło się wydarzyć, że ta kobieta jest teraz w tak złym stanie. Mężczyzna uważnie wysłuchuje historii, jakie Joe zaczyna mu opowiadać. Historii obfitujących w wiele fascynujących momentów z jej życia, bogatych w dziwne, intrygujące zdarzenia. Film ten jest lekką, poetycką opowieścią o podróżach erotycznych kobiety – Joe (w tej roli Charlotte Gainsbourg).

„Jack Strong”

reżyseria Władysław Pasikowski, Polska 2014, 127’, Thriller, Szpiegowski

Sala Kinowa SCK- Kino Starówka- Rynek 25/26; Sandomierz, w dniach 21-23.02 i 25-27.02.2014 godz. 20.00.

„Jack Strong” to film sensacyjny, opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content