Tarnobrzeg: Ruszył remont ul. 11-go Listopada

Firma Skanska rozpoczęła już pierwsze prace przy przebudowie ulicy 11-go Listopada. Najpierw prace modernizacyjne prowadzone będą na odcinku od strony ulicy św. Barbary. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30.06.2014.

Wartość inwestycji, której wykonawcą jest firma Skanska, to ponad milion sto osiemnaście tysięcy złotych. Zakres inwestycji obejmie przebudowę ul. 11 – go Listopada w Tarnobrzegu od ul. Św. Barbary do ronda w ul. Sienkiewicza wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kopernika, a także remont chodników na terenie przyległym do granicy pasa drogowego w ulicy 11 – go Listopada.

Zaplanowane prace obejmą także m. in. przebudowę lewo i prawostronnej zatoki dla autobusów, pasów postojowych dla samochodów osobowych na odcinku od skrzyżowania z ul. M. Kopernika do ronda w ul. Sienkiewicza, przebudowę odwodnienia ulicy, a także remont istniejących chodników z częściowym ich przystosowaniem do parametrów ścieżki rowerowej.

Inwestycja obejmuje także przebudowę odwodnienia ulicy – wpustów ulicznych, zjazdów, korektę geometrii skrzyżowań z ul. M. Kopernika i ul. Św. Barbary, usunięcie drzew i krzewów kolidujących z realizacją zamierzenia inwestycyjnego, wykonanie nasadzeń zastępczych oraz przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z przebudową ulicy.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x