Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw – prokuratorzy i policjanci udzielą porad

W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, w komendach Policji, sądach i prokuraturach trwają dyżury. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Gospodarzem inicjatywy „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.

W tym roku działania te, podobnie jak w latach ubiegłych, polegają przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych ofiarom przestępstw. Dyżury pełnione są w tzw. punktach konsultacyjnych. W tych wytypowanych miejscach usługi świadczyć będą m.in. prawnicy, policjanci, pracownicy socjalni, psychologowie, kuratorzy, a także przedstawiciele instytucji pomocowych.

W tym roku w dniach 24 lutego – 1 marca zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00.

W czasie Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu będą pełnić dyżury od poniedziałku do piątku, w trakcie których zainteresowani będą mogli uzyskać niezbędną pomoc.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłaszać się po poradę do Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu ul. Sienkiewicza 27 (IX piętro), w godzinach 10.00 – 14.00, w dniach 24 – 28 lutego. Prokuratorzy udzielać będą pomocy ofiarom przestępstw poprzez poradnictwo prawne oraz informowanie pokrzywdzonych o możliwości uzyskania pomocy finansowej, psychologicznej i prawnej przez instytucje państwowe, pozarządowe, samorządowe i inne.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x