Powiat tarnobrzeski: Spotkanie ludzi ze społeczną pasją w Grębowie

IV edycja spotkania pod nazwą: „Tradycja i Nowoczesność – Promocja Lokalnych Produktów” odbyło się 21 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Grębowie.

Spotkanie to nie tylko prezentacja zespołów ludowych i kapel działających na terenie gminy. To także okazja do złożenia podziękowań za zaangażowanie i promocję lokalnej kultury ludowej poza granicami gminy i powiatu tarnobrzeskiego. Degustacji lokalnych potraw towarzyszyły prezentacje na scenie lokalnych zespołów.

Z krótkim programem artystycznym wystąpiły zespoły: Bajka, Jamniczanki, Grębowianki, Wydrzowianie, Stalowianki, Kalina, Jarzębina, Marina, Jagoda, Perełki, KGW Koniczyna, KGW Żupawa, kapela ludowa, orkiestra dęta i lokalni soliści.

Licznie przybyłych uczestników imprezy powitał Kazimierz Skóra, wójt Grębowa oraz Alicja Kubiak, kierownik Gminnego Centrum Kultury. Powiat Tarnobrzeski reprezentowali Starosta Krzysztof Pitra, Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego oraz radni: Krystyna Kozieja, Marek Ożga i Edward Stępień.

Starosta Krzysztof Pitra dziękując za zaproszenie przyznał, że czuje się zaszczycony, że może uczestniczyć w spotkaniu ludzi kultury. – Jest to dla mnie niezwykle istotne, ponieważ sam działam w kulturze. W Was jest energia i widać, że propagujecie folklor lasowiacki. Cieszę się także z tego, że jako powiat możemy Was wspierać w tych działaniach. Jest to dla nas istotne, ważne i budujące. Trzymamy Pana Wójta za słowowo, że kultura jest najważniejsza. Ja także powtarzam to każdemu wójtowi i burmistrzowi. Kultura jak sami wiecie, często jest pomijana, nie jest uznawana za priorytet. Tymczasem, to kultura kształtuje osobowość młodych ludzi, dlatego raz jeszcze dziękuję za to, co robicie – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Słowa uznania do ludowych twórców skierował także Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. – Tak się składa, że sam często przebieram się w strój ludowy i tańczę. Zazdroszczę Wam, że w jednej gminie jest tyle zespołów, które zdobywają laury na przeglądach krajowych. Chwalę gminę Grębów, za to, że w każdej wsi działa jeden, dwa a nawet trzy zespoły – powiedział Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego.
Organizatorem imprezy było Forum Mieszkańców Wsi „Sanłęg” Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna Grębowszczyzna”.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x