Szczypiorniści Wisły wygrywają derby z kieleckim Vive II (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz wygrali z KS VIVE Targi II Kielce 33:24 (15:18) w zaległym meczu 14 kolejki II ligi w grupie 4. Spotkanie rozegrane zostało w minioną środę, w sandomierskiej hali MOSiR.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa sandomierskich szczypiornistów, w tej części spotkania lepszą grę prezentowali goście, przez niemal trzydzieści minut utrzymując niewielką przewagę bramkową. – Mieliśmy dużo błędów własnych złych podań niedokładnie dogranych piłek kilka zgubionych i z tego przeciwnik grał szybkie kontrataki. Nie mogliśmy w obronie sobie poradzić bramkarze nasi mieli problem z obroną piłek – komentował po meczu trener Wisły Adam Węgrzynowski.

Po przerwie, wraz z upływem czasu do głosu doszli Wiślacy, którzy dzięki świetnej postawie bramkarza Daniela Skowrona, mogli przeprowadzać szybkie kontry zakończone zdobyczami bramkowymi. Dzięki agresywnej obronie i dobrej grze ofensywnej na kwadrans przed końcem meczu sandomierzanie wyszli na prowadzenie, które sukcesywnie powiększali ostatecznie wygrywając spotkanie 33:24. – W drugiej połowie wyszliśmy agresywną obroną i z nastawieniem, że ten mecz musimy wygrać. Graliśmy szybciej i drużyna z Kielc miała problemy, aby sforsować naszą defensywę, a w szczególności pokonać w bramce Daniela Skowrona. Trener gości w drugiej połowie dokonał zmian w składzie i udało nam się odrobić straty – mówił trener Wisły.

W meczu 15 kolejki Wiślacy rozegrają kolejne derby, tym razem z kielecką Politechniką.

SPR Wisła Sandomierz – KS VIVE Targi II Kielce 33:24 (15:18)

Wisła: Skowron, Tenderenda – Kutek 9, Wiącek 7, Werstler 5, Białkowski 4, Pawelczyk 4, Kuraś 1, Drzymalski 1, Sadecki M. 1, Sadecki J. 1, Guz, Anwajler, Błachut

źródło: SPR Wisła Sandomierz