Wyciągną kluczyki ze stacyjki by udaremnić jazdę pijanemu kierowcy

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 27-letni kierowca mercedesa, który przyjechał na stację paliw w gminie Grębów. Dalszą jazdę pijanemu kierowcy udaremnił świadek, wyciągając kluczyki ze stacyjki pojazdu.

We wtorek po godz. 14, dyżurny jednostki policji został poinformowany o tym, że na stację paliw w gminie Grębów podjechał mercedes, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Dalszą jazdę kierowcy udaremnił świadek, wyciągając kluczyki ze stacyjki pojazdu. Na miejsce udali się policjanci ruchu drogowego. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą mercedesa jest 27-letni mieszkaniec gminy Grębów.

Badanie trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna ma 3,27 promila alkoholu w organizmie. 27-latek próbując uniknąć odpowiedzialności mówił policjantom, że pojazdem kierował kolega, co było sprzeczne z informacjami naocznych świadków.

Po sprawdzeniu w bazie danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w przeszłości dwukrotnie kierował pojazdami w stanie nietrzeźwości, a także złamał obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut do którego się przyznał.

Podejrzany mężczyzna będzie odpowiadał w ramach tzw. zaostrzenia odpowiedzialności karnej. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x