Złota Siarka do prezydenta Tarnobrzega: „Piłka nożna dla kibiców”

Działające w Tarnobrzegu Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej wydało dzisiaj oświadczenie, w związku z decyzją podjętą przez prezydenta miasta, o nie wpuszczeniu na majowe derby kibiców Stali Stalowa Wola.

Treść oświadczenia:

Jako S.S.P.N „Złota Siarka” chcemy ustosunkować się do informacji jakie zostały podane przez Prezydenta N.Mastalerza na konferencji Urzędu Miasta, na temat majowego spotkania ligowego pomiędzy Siarką Tarnobrzeg, a Stalą Stalowa Wola.

Nie ukrywamy, że wiadomość o nie przyjęciu zorganizowanej grupy kibiców ze Stalowej Woli zasmuciła większość środowiska kibicowskiego zrzeszonego przy Siarce. Nadal mamy w pamięci „Wielkie Derby Podkarpacia” z 18 kwietnia 2013 r. które przyciągnęły na nasz stadion komplet publiczności oraz prawie 1000 osobową grupę kibiców przyjezdnych. Mecz ten, dzięki swej wyjątkowej oprawie nie tylko na boisku, ale również na trybunach został okrzyknięty „świętem”
i pozostał w pamięci wszystkich kibiców Siarki oraz Stali.

Popularne wśród fanów piłkarskich hasło: „Piłka nożna dla kibiców” bardzo dobrze oddaje to, co chcemy wyrazić w tym oświadczeniu. Brak możliwości przyjazdu kibiców gości obniży rangę „Wielkich Derbów Podkarpacia” i sprawi, że nie będą one tak samo entuzjastycznie odbierane.

„Trybuny” i doping kibiców to nie odłączany element piłkarskiego widowiska i „12 zawodnik drużyny”, co w przypadku tego typu spotkań ma niebagatelne znaczenie. ” – źródło Facebook

O decyzji prezydenta można przeczytać tutaj

W materiale video przypominamy atmosferę na tarnobrzeskim stadionie, w trakcie derbowego meczu Siarki ze Stalą z maja 2013 roku.

video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
cx
6 lat temu

Mnie tam oni zupełnie do szczęścia potrzebni nie są.

S
6 lat temu

Nie było by tematu gdyby w Stalowa się chciała dogadać w temacie zmiany gospodarza nie zrobili tego więc moim zdaniem dobra decyzja prezydenta. Wiadome jest to, że to już nie będą derby tylko zwykły mecz bez przyjezdnych.

555
6 lat temu

może krótko przed meczem prezydent ogłosi akt łaski i wpuści zorganizowaną grupę kibiców… Toż to rok wyborczy i aż dziw bierze, że ten człowiek zadziera ze wszystkimi w mieście, dobrze mu to nie wróży.

(- -)
6 lat temu

Jak to jest że Stalowa wami poniewiera, wyzywa ,grozi gwałtem, a wy im w dupsko włazicie. Gówno mnie obchodzą wieśniaki z pława. Kosa to kosa, i nienawiść występuje na wielu płaszczyznach miedzy naszymi miastami. Nie chcieli zamiany terminów, to niech się teraz w dupę pocałują. Koniec kropka.

TBG
6 lat temu

Moim zdaniem powinien wpuśić tylu pedałów ile klatka ma miejsc i tyle a z 2 strony dlaczego mamy ich wpuszczać i pzowalać im na doping w najważniejszym spotkaniu rundy ?

sołtys
6 lat temu

Ja bym ich wpuścił ale na wykopki do gorzyc, tylko do tego się nadają.

wacek
6 lat temu

to że pedały zrobiły co zrobiły na jesieni nie oznacza, że trzeba być małostkowym i mściwym i odstawiać dziecinade, przeciwnie-pokazać klase i wpuścić bydło na nasz piękny, spełniajacy wszystkie wymogi obiekt i niech odbędą się wielkie derby jak w zeszłym roku, ale w przypadku Mastalerza mowy o żadnej klasie nie ma.
Won do pracy leniu, ściągać inwestorów do TBG zamiast traktować klub jak swoją własność!

as
6 lat temu

Mastalerz 100% poparcia, nie można zrobić tak jak w tamtym roku, że około 200 osób z Tarnobrzega stoi pod bramą od Mickiewicza, a śmierdzące świnie z pława siedzą na trybunach. To jest stadion tarnobrzeżan, a nie pławiaków. Mastalerz nie łam się.

tylkoS
6 lat temu

Do as
Zgadzam się z Tobą w 100%.W Stalowej W. nikt nie płakał, tylko kpili.
Wielu Siarkowców którzy nie kupili biletów wcześniej nie weszli, nie weszło też sporo osób które przyjechały w ostatniej chwili bo wcześniej nie mogli.
Dziwią mnie więc niektóre wpisy o bojkocie itp.
Więc 10 maja wszyscy na żółto i pokażmy jak dopinguje Siarka Tarnobrzeg.

cobra
6 lat temu

!00% racji jeac stalowa zero negocjacji:!!!!!! TYLKO SIARKA!!!!!!!!!!

b&b
6 lat temu

Powinni dostać 250 biletów i po sprawie. Sami zresztą na ok tyle miejsc budują 3 rok ten swój sektorek.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x