Nowa Dęba: Marcowy repertuar kina “Metalowiec”

Kino “Metalowiec” mieści się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Ceny biletów na seans 2D: normalny 14 zł, ulgowy 12 zł, bilet grupowy 11 zł. Ceny biletów na seans 3D: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, grupowy 12 zł ( ceny biletów mogą się nieznacznie różnić w zależności od wymogów dystrybutorów).

ZIMOWA OPOWIEŚĆ – 28.02.-5.03. (z wykluczeniem 3.03.)

Film opowiada o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni stu lat.

AMERICAN HUSTLE – 28.02.-5.03. (z wykluczeniem 3.03.)

„American Hustle” to fikcyjna historia osadzona w konwencji jednego z najbardziej niewiarygodnych skandali lat 70′. Film opowiada o błyskotliwym oszuście Irvingu Rosenfeldzie (Christian Bale), który razem ze swoją równie sprytną i uwodzicielską partnerką, Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zmuszony do współpracy z agentem FBI, Richim DiMaso (Bradley Cooper). DiMaso popycha ich w stronę światka wpływowych polityków i mafijnych bossów, światka niebezpiecznego i pełnego pułapek, a jednocześnie bardzo pociągającego. Carmine Polito (Jeremy Renner), pełen zapału, ale zmienny w swoich nastrojach burmistrz New Jersey, też zostaje wciągnięty w układ z oszustami i agentami federalnymi. W tym kalejdoskopie postaci pojawia się w końcu żona Irvinga, Rosalyn (Jennifer Lawrence), która może okazać się siłą, będąca w stanie zburzyć cały ten misterny układ.

LEGO PRZYGODA – 7,9,11,12 marca

Film opowiada historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana – misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.

ZŁODZIEJKA KSIĄŻEK – 7,9,11,12 marca

„Złodziejka książek” to ekranizacja bestsellera, który opowiada historię niezwykłej dziewczynki o imieniu Liesel. Akcja rozgrywa się w Niemczech w przededniu i w trakcie II wojny światowej, a główna bohaterka mieszka wraz z przybranymi rodzicami w fikcyjnym mieście Molching. Siła słów i wyobraźni staje się dla Liesel ucieczką od rzeczywistości i źródłem radości. Jej niezwykły hart ducha, siła i determinacja są imponujące. To wzruszająca opowieść o sile charakteru i umiejętności dostrzegania w życiu tego, co najpiękniejsze.

NON-STOP – 14-19.03. (z wykluczeniem 17.03.)

Agent federalny Bill Marks ma za zadanie bronić bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Nie znosi latać, a swoją pracę traktuje jako zło konieczne. Ale transatlantycki lot z Nowego Jorku do Londynu będzie daleki od rutyny. Chwilę po starcie na szyfrowany telefon Marksa przychodzi wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. W przypadku odmowy co 20 minut ginąć będzie kolejny pasażer. Wkrótce okaże się jednak, że przestępcom nie chodzi o pieniądze. Stawka jest znacznie wyższa. 13 000 metrów nad Atlantykiem, w pędzącej z prędkością 800 km/h maszynie rozpoczyna się gra o życie 146 podróżnych. Jeden z nich jest nieuchwytnym zabójcą…

OBROŃCY SKARBÓW – 14-19.03. (z wykluczeniem 17.03.)

Pod koniec wojny Hitler wydał dekret, na mocy którego Niemcy miały zostać zniszczone na wypadek jego przegranej. Nakazał wysadzanie mostów, torów kolejowych, budynków oraz niszczenie dzieł sztuki. Obrońcy skarbów walczyli z czasem. Film opowiada historię opartą na faktach. Główni bohaterowie to siedmioro dyrektorów muzeów, artystów, architektów, kuratorów i historyków sztuki, którzy postanawiają zwrócić skradzione przedmioty ich prawowitym właścicielom. Czas ucieka… Czy uda się to zrobić zanim zostaną zniszczone?

KAMIENIE NA SZANIEC – 21-26.03. (z wykluczeniem 24.03.)

Rudy. Zośka. Alek. Bohaterowie Szarych Szeregów. Opowieść o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy, albo zaryzykować własne życie. Nie mieli doświadczenia ani broni, ale znaleźli w sobie odwagę i siłę, by sprzeciwić się hitlerowskiej machinie. Wierzyli w przyjaźń, wolność, w Polskę. Mieli ideały. Weszli na drogę, z której nie było odwrotu.

 

 

300: POCZĄTEK IMPERIUM – 21-26.03. (z wykluczeniem 24.03.)

„300: Początek imperium” na podstawie najnowszej powieści graficznej Franka Millera „Kserkses”, to kolejny rozdział epickiej sagi opowiadający – tym razem w scenerii bitwy morskiej – historię greckiego generała Temistoklesa, który próbując zjednoczyć Grecję, uczestniczy w bitwie, która zmieni bieg wojny. Temistokles staje przeciwko perskim wojskom, którymi dowodzą Kserkses, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemmizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej

WITAJ W KLUBIE – 28.03.-2.04. (z wykluczeniem 31.03.)

Ron (Matthew McConaughey) żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Tym bardziej, że w jego środowisku ta choroba kojarzy się wyłącznie z homoseksualistami, a on nim nie jest. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty, Rayona (Jared Leto). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

OCALONY – 28.03.-2.04. (z wykluczeniem 31.03.)

„Ocalony” to oparta na faktach, opisanych w bestsellerowej książce Marcusa Luttrella opowieść o braterstwie, heroizmie oraz niezwykłej odwadze. Film przedstawia historię misji czwórki komandosów Navy SEALs, którzy mieli zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie trafili w pułapkę w afgańskich górach. Osaczeni przez talibskich bojowników, odcięci od jakiejkolwiek pomocy, musieli zmierzyć się z trudnymi dylematami moralnymi. Stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło w sobie siłę i odwagę, by walczyć do samego końca.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content