Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg: Wydaje się, że urzędnik państwowy kpi sobie z kupców

Od Stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg otrzymaliśmy odpowiedź na materiał zamieszczony na naszym portalu, dotyczący wypowiedzi prezydenta N. Mastalerza o nieplanowanej modernizacji stołów na tarnobrzeskim placu targowym. Pismo stowarzyszenia w całości zamieszczamy poniżej.

Szanowni Państwo, Użytkownicy placu targowego – Sprzedawcy i Klienci!

Portal NadWisłą24.pl zamieścił wypowiedź Prezydenta Miasta na konferencji prasowej w dn. 26. 02. 2014r., gdzie p. Norbert Mastalerz kategorycznie wykluczył możliwość modernizacji stołów pod wiatami handlowymi mimo zapewnień marszałka województwa, iż roboty związane z konserwacją, naprawą obiektów oraz wprowadzeniem udogodnień nie spowodują konieczności zwrotu dotacji unijnej. Co zatem stoi na przeszkodzie?

Cytujemy argumenty, które padły z ust prezydenta: „Te stoły zarabiają na siebie”, „Skoro one są wynajęte, skoro są chętni na te stoły”, „Jak ktoś wnosi opłatę i handluje obok, to w interesie miasta i operatora jest przyjąć taką opłatę”. Wydaje się, że urzędnik państwowy kpi sobie z kupców, którzy dotąd liczyli na dostosowanie stołów do warunków handlu i opłacali rezerwacje tylko po to, aby nie stracić miejsca. Wręcz jak pogróżka wobec niepokornych zabrzmiało zdanie: „Ja mogę porozmawiać z operatorem, żeby nie przyjął rezerwacji od tych handlujących na następny okres”. Ten sam Norbert Mastalerz, który w 2010 roku na placu targowym zaprzyjaźniał się z Wami, prosząc o głos w wyborach, teraz tak odpowiada na zarzut braku konsultacji z użytkownikami: „Co, miał pracownik Urzędu Miasta iść na targ?”

Również przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kołek (PO) nie dostrzega wagi problemu; mówi, że obecny plac targowy jest „bardzo fajnym przedsięwzięciem” i że przecież są chętni na te stoły! Pan Kołek obiecał się przyglądać…

Drodzy Państwo! W tej chwili widać wyraźnie, że obecne władze miasta z uporem bronią nieudanej inwestycji i lekceważą opinie zwykłych ludzi. Panowie zapomnieli też o niepełnosprawnych, którym przejazd wózkiem i zrobienie zakupów na targu po prostu uniemożliwili. Takiej postawy nie da się wytłumaczyć niczym innym, jak tylko butą i arogancją władzy.

Reagując na Wasze prośby, zainteresowaliśmy problemem instytucje poza Tarnobrzegiem, na szczeblu wojewódzkim. Niestety, nie mogą one nakazać panu Mastalerzowi modernizacji stanowisk handlowych. To leży w gestii Rady Miasta, tyle że obecnie przewagę ma tam koalicja PO i Lewicy i – jak wielokrotnie było widać podczas ważnych głosowań – rada jest tylko narzędziem w rękach prezydenta. Pozostaje Wam przetrwać do jesieni, do nowych wyborów. Wtedy wspólnie dokonamy zmian – na stanowisku prezydenta, w Radzie Miasta, a potem na placu targowym.

Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg”

Wypowiedź prezydenta – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kacper
6 lat temu

panie wąsik pan chce być prezydentem skoro pan wogóle nie umie sie wysłowic przed kamerami najpierw trzeba by pujsc do logopedy aby pan sie nauczył mówic poprawnie od kąd pana kolega dziubek skończył karierę to cały czas pan psioczy na tę władzę prezydenta a tamten wcale niebył lepszy a nawet o stokroć gorszy szkoda czytać co za brednie pan piszesz ludzie tak właśnie wygląda i pisze czlowiek który nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu tylko o dokuczaniu i przeszkadzaniu i utrudnianiu oraz pisze głupoty wraz z kolegą dziubem i się smieją z was ludzi myslą że im to super wychodzi panie wąsik napisz pan jakie głupoty wyczyniał pana kolego podczas jego kadencji ile narobił głupot ile błędów które jeszcze nie wyszły na jaw!!!!!ilu osobą przeszkodził i zaszkodził !!!!!poprostu rzygać się chce

wikariusz
6 lat temu

spójrz w słownik ortograficzny matole (pójść !) nim wyślesz kogoś do logopedy.
Wąsik to tylko taki Mastalerz tylko z drugiej strony barykady.jeden wart drugiego.

siarkoholik
6 lat temu

dokladnie. Wąsik to NM sprzed wyborów. Ale sluszie i trafnie akurat punktuje prezydenta w tym pismie

as
6 lat temu

Pan Wonsik miał już władzę w jednej instytucji i typ chyba gorszy niż NM

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x