Tarnobrzeg: Przewodniczący Kołek przedstawia program wsparcia dla rodzin i… karci Telewizje Lokalną (video)

Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Dariusz Kołek zwołał w miniony czwartek konferencję prasową. Tematem przewodnim konferencji był przyjęty przez radę program wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Rozwijając temat wsparcia dla rodzin, przewodniczący odniósł się krytycznie do zagadnień podejmowanych przez nadającą w Tarnobrzegu Telewizję Lokalną.

Program pomocy rodzinom wielodzietnym „Bon Rodzinny 3+” zakłada wsparcie finansowe rodzin mających troje i więcej dzieci. Program stanowi, że rodziny wielodzietne otrzymają wsparcie w postaci bonów gotówkowych w wysokości 200 zł na członka rodziny w skali roku, którymi mogą zapłacić za bilety wstępu do placówek kulturalnych, MOSiR-u, pobyt dzieci w przedszkolu i żłobku, odbiór odpadów komunalnych. Na ten cel w miejskim budżecie zarezerwowano 420 tysięcy złotych.

– Chciałbym też prosić o to, apelować o to, ażeby informacje z sesji rady miasta były nagrywane przez, mamy w Tarnobrzegu przypomnę dwie telewizje, Miejską Telewizję Tarnobrzeg i Telewizję Lokalną i dla mnie było zaskoczeniem na ostatniej sesji rady miasta, że Telewizja Lokalna nagrała tylko sprawozdanie z jednej uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na ewentualną sprzedaż udziałów w miejskiej spółce RDM natomiast w momencie kiedy następną uchwałą była zaraz po tej uchwale uchwała „Bon rodzinny”, pan – operator złożył kamerę i odszedł z sali obrad. Dla mnie to jest wielkie zaskoczenie – mówił przewodniczący Kołek nie dodał jednak, że MTVT pokazując obrady w całości, ma za to płacone wynagrodzenie z kasy miasta.

– Ja apeluję z tego miejsca, że jeżeli media informują mieszkańców to prosiłbym, żeby informowały rzetelnie, żeby informacje te były pełne, nie może tak być że informujemy tylko o sprawach kontrowersyjnych, problemowych a nie informujemy o sprawach które są bardzo ważne dla mieszkańców Tarnobrzega – kontynuował przewodniczący.

W dalszej części konferencji przewodniczący krytykuje dobór informacji podawanych przez TVL sugerując, aby ta łaskawszym okiem popatrzyła w stronę pracy miejskich radnych. Krytyczne słowa padły również pod adresem pracy radnych opozycji.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zeus
6 lat temu

Prosi o przekazywanie informacji „i tych dobrych i tych złych” 🙂 To jest dopiero hipokryzja. Centrum propagandy prosi o rzetelność 😀 Weź pan stuknij się w głowę.

figa
6 lat temu

a kto by tego słuchał

chcemy prawdy z urzędu miasta
6 lat temu

Politykę informacyjną władz Tarnobrzega oceniło już Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Pan Kołek zapomniał to mu przypomnijmy: „Tego rodzaju polityka informacyjna urąga obywatelom, jest sprzeczna z dobrym obyczajem, jak i zagwarantowanym Konstytucją RP prawem obywateli do bycia informowanymi o działalności władz publicznych”.
Z poważaniem,
Wiktor Świetlik
Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

obywatel
6 lat temu

http://www.youtube.com/watch?v=TXLPHRZyny4

Powyższy link zawiera wszystko na temat „delikatnych” nacisków p. Kołka na wolność mediów, może odrobinę humorystycznie ale tylko w taki sposób zachowam poziom przewodniczącego, bo jak rozumiem to co mówi można traktować tylko w kategoriach Barejowskiego absurdu:)
Bo gdyby nie traktować tego co Kołek mówi w kategoriach żartu(wpływanie na przekazywane przez wolne media informacje) to złamał by on jedno z podstawowych praw WOLNEJ PRASY do krytyki.

Ustawa Prawo Prasowe
Art. 6.4
Nie wolno utrudniać prasie zbierania materiałów krytycznych ani w inny sposób tłumić krytyki.

a co za tym idzie:

USTAWA
z dnia 26 stycznia 1984 r.
Prawo prasowe.
Art. 44. 1. Kto utrudnia lub tłumi krytykę prasową

– podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

2. Tej samej karze podlega, kto nadużywając swego stanowiska lub funkcji działa na szkodę innej osoby z powodu krytyki prasowej, opublikowanej w społecznie uzasadnionym interesie.

O tym wiedzieli nawet w epoce PRL-u a dziś Kołek stara się złamać podstawowe prawa wolnościowe- jeżeli oczywiście to nie był taki żarcik:)

tbg_mieszkaniec
6 lat temu

Ile to ważnych dla mieszkańców informacji pojawia się na sesji RM??? że Kołek tak się użala 🙂 może martwi go to, że RM płaci za nagrywanie sesji MTVT, której praktycznie nikt nie ogląda, w kablówce mają kilkanaście procent gniazdek w mieście z czego max 10% ludzi ją ogląda, w internecie jak każdy może sprawdzić statystyki YOUTUBA gdzie serwis Informacyjny, który przygotowuje zespół opłacanych pracowników ma od stu iluś do trzystu iluś wyświetleń na czterdzieści kilka tysięcy mieszkańców. Nie wspominając o „Gościach Tygodnia”, które jak mają sto wyświetleń to jest dobrze 🙂 To jest najnormalniejsza niegospodarność UM, wywalanie publicznych pieniędzy na „TwóR” który nie jest oglądany. Społeczeństwo nie jest aż tak głupie jak się niektórym w tym mieście wydaje.

luz bluz
6 lat temu

RM czy UM swoich pieniędzy nie wydaje. Władza czy to obecna czy poprzednia zmarnowała niewyobrażalne sumy pieniędzy z naszych podatków na przeróżne niepotrzebne głupoty. Sami swoich i siebie nie będą rozliczać, to jest najgorsze w tym kraju a zwykłych ludzi za mordę Urząd Skarbowy i mega podatki od wszystkiego. Bo z czegoś trzeba mieć aby móc wydać.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x