W Nowej Dębie może powstać ośrodek dla uchodźców z Ukrainy

Na poligon w Nowej Dębie z krótką wizytą przybył minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Celem wizyty były plany powstania tymczasowego ośrodka do uchodźców z Ukrainy.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz sprawdził przygotowanie i plany powstania tymczasowego ośrodka dla uchodźców na poligonie w Nowej Dębie. Szef MSW podkreślał, że ośrodek zostanie uruchomiony w wyjątkowym przypadku. Dopiero wówczas, gdy zostałyby zapełnione już istniejące ośrodki dla uchodźców, prowadzone przez Urząd ds. Cudzoziemców, oraz placówki przygotowane przez wojewódzkie sztaby zarządzania kryzysowego na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Zdaniem ministra Sienkiewicza na razie nic nie wskazuje na to, żeby uruchamianie ośrodka było konieczne, gdyż nie notowany jest zwiększony napływ Ukraińców. Do tej pory, od początku roku Urząd do Spraw Cudzoziemców przyjął 76 wniosków o nadanie statusu uchodźcy w RP przez obywateli Ukrainy.

– To jest sytuacja, do której się przygotowujemy. Mamy ją organizacyjnie opanowaną, m.in. dzięki wsparciu MON, bez którego byłoby to niemożliwe. Wszystko to, co do tej pory dzieje się na polskich granicach i na granicy polsko-ukraińskiej, nie świadczy o tym, że Polska jest zagrożona falą uchodźców” – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz – Mam wrażenie, że sytuacja na Ukrainie raczej będzie się uspokajała, niezależnie od kryzysu, jaki ma miejsce na samym Krymie – dodał.

Podczas wizyty na Podkarpaciu Bartłomiej Sienkiewicz zapozna się także z aktualną sytuacją na polsko-ukraińskim odcinku granicy oraz weźmie udział w odprawie z przedstawicielami urzędu do spraw cudzoziemców, straży granicznej, policji państwowej straży pożarnej.

foto&źródło: www.msw.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
as
8 lat temu

nie chcemy banderowców w New Dęba

Zoran
8 lat temu

Wstydzili by się! Bohaterów do namiotu. Jak pastuchów bydła. Tym ludziom należą się godziwe warunki, nie po to walczą o wolność żeby mieszkać w namiotach

as
8 lat temu

zoran wracaj na bezkresną Ukrainę i daj nam spokojnie żyć

sajgon
8 lat temu

My ich będziemy przyjmować a Putin przyjdzie ich ratować !!!!!!!!!!!!!!!!!

jerry
8 lat temu

A panowie z klaustrofobią zapomnieli, jak polacy spierdzielali do niemiec za komuny i jakoś niemcy nie mieli pretensji, że polacy uciekają z kraju. Pamiętacie projekt łączenia rodzin. Dlaczego wróciło wtedy tak niewielu??? Więc darujcie sobie panowie komentarze w stylu po co ukraińcy uciekają z ukrainy. Jak putin przyjdzie do polski to pierwsi z tego kraju uciekniecie – pseudopatryjoci. Pozdro z Śląska – to też Polska …. zawsze

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content