Tarnobrzeg: Wybrano Wspaniałą Ósemkę

Paulina Janas, Szymon Szymański, Julia Stasiak, Sara Stępień, Weronika Paradowska, Barbara Sikoń, Katarzyna Powierża i Rafał Pakulski – to laureaci tegorocznej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” Tarnobrzega.

Pomysł Konkursu powstał na warszawskim Żoliborzu w 1992 roku. Jego pomysłodawczynią i opiekunką do chwili obecnej jest Pani Joanna Fabisiak. Konkurs promuje młodzież, która nie akceptuje brutalności, przemocy i uzależnień, lecz odpowiedzialnie i mądrze kształtuje własne życie oraz bezinteresownie angażuje się w życie społeczne.

W poniedziałek komisja konkursowa w składzie: Norbert Mastalerz, Łukasz Dybus, Dariusz Kołek, Halina Czajkowska, Sławomir Partyka, Bogusława Jasińska, Paweł Michalczuk wybrała 8 spośród 23 zgłoszonych w pierwszym etapie konkursu kandydatów.

W gronie „8 Wspaniałych” znaleźli się: Paulina Janas, Szymon Szymański, Julia Stasiak, Sara Stępień, Weronika Paradowska, Barbara Sikoń, Katarzyna Powierża i Rafał Pakulski.

Jako kandydatkę do „8 Wspaniałych Polski” kapituła konkursu wybrała Weronikę Paradowską, uczennicę Gimnazjum nr 3, która weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach.

źródło: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x