Powojenne „pamiątki” na terenie prywatnej posesji

Kilkanaście pocisków będących pozostałościami po II Wojnie Światowej zostały odnalezione w gminie Obrazów w czasie prowadzonych prac ziemnych na terenie prywatnej posesji.

Przedwczoraj po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu otrzymał zgłoszenie o znalezieniu kilku przedmiotów, które okazały się niebezpieczną pamiątką po II Wojnie Światowej. Podczas prac ziemnych mieszkanka gminy Obrazów znalazła przedmioty przypominające pociski, prowadząc prace ziemne na swoim podwórku.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili, iż znalezisko to kilka pocisków przeciwpancernych. Prawdopodobnie ziemia kryje jeszcze inne. Starsi mieszkańcy wioski twierdzą, że w czasie wojny stacjonowały tu wojska. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia do momentu przyjazdu saperów. Wojskowi odkryli dodatkowo jeszcze kilkanaście sztuk. Wszystkie pociski zostały zabrane, a następnie zostaną zneutralizowane na poligonie.

Policja apeluje:

Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziesz przedmiot przypominający pocisk pamiętaj!
– nigdy go nie podnoś, nie przesuwaj i nie uderzaj w niego
– jeśli jest już wykopany, nie zakopuj go ponownie
– natychmiast przerwij pracę, oddal się na bezpieczną odległość
– o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji
– miejsce, gdzie się znajduje niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.
– jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy zagrożone miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x