Śmiertelne pobicie w Sandomierzu. Tymczasowy areszt dla podejrzanego

Sandomierski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 56-latka. Odpowie on za pobicie, którego skutkiem była śmierć człowieka. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał informację o zgonie mężczyzny. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że jest śmiertelną ofiarą jest 63-letni mieszkaniec Sandomierza. Mężczyzna posiadał na ciele obrażenia wskazujące na pobicie.

Przy sprawie pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Okazało się, że trzej mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Między dwoma z nich doszło do nieporozumienia.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek ze sprawą, obaj to mieszkańcy Sandomierza. W trakcie aresztowania obaj byli nietrzeźwi, 56 – latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, by ustalić stan trzeźwości 66 – latka, pobrano mu krew. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Praca funkcjonariuszy miała na celu ustalenie okoliczności śmierci 63 – latka oraz jaki w tym udział mieli obaj zatrzymani mężczyźni. 56-latek usłyszał zarzut. Odpowie on za pobicie, którego skutkiem była śmierć człowieka. Dzisiaj został tymczasowo aresztowany na okres 2 – miesięcy.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x