Tarnobrzeg: Dotacje na kulturę, ekologię i bezpieczeństwo

Blisko sto tysięcy złotych przeznaczył samorząd tarnobrzeski na dofinansowanie zadań z zakresu ekologii, kultury oraz bezpieczeństwa.

Na realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego przeznaczono kwotę 11 tys. zł, z czego aż 5 tys. zł trafiło do Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego nr 1, która m. in. dba o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Kwotę 5 tys. zł otrzymało także Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto Tarnobrzeg na realizację trzech projektów dot. m. in. samoobrony oraz ochrony przeciwpożarowej.

W konkursie z ekologii i ochrony przyrody 10 tys. zł dofinansowania na rozwiązywanie problemów bezpańskich zwierząt i opiekę nad nimi otrzymało Tarnobrzeskie Stowarzyszenie „Chrońmy zwierzęta”.

Rekordowy był w tym roku konkurs z zakresu kultury, do którego zgłoszono dziewiętnaście projektów na kwotę ponad dwustu tysięcy złotych. Ostatecznie dofinansowanie w łącznej kwocie 75 tys. zł przyznano na realizację szesnastu zadań m. in. przez Stowarzyszenie Fram, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa, Jacht Klub Kotwica, Stowarzyszenie Esteka, Towarzystwo Przyjaciół Zakrzowa czy Związek Harcerstwa Polskiego.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
:-)
6 lat temu

Cóż takiego kulturalnego szykuje nam Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa? 🙂 Widzę również, że już zostało dostrzeżone nowe Tarnobrzeskie Stowarzyszenie „Chrońmy zwierzęta” Resztę bezpańskich zwierząt niech dokarmia spółdzielnia mieszkaniowa.

sudokek
6 lat temu

Czemu mnie to nie dziwi?-kolesiostwo to widać po dofinansowaniu esteki a reszty

jacek
6 lat temu
Reply to  sudokek

Miasto tak bardzo dostrzegło zasługi Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt TSCHZ ,że jego prezes w nagrodę otrzymała przydział mieszka
nia komunalnego.

jacek
6 lat temu
Reply to  sudokek

Miasto dostrzegło zasługi Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta”do tego stopnia,że pani prezes została obdarowana przydziałem na mieszkanie komunalne,podczas inni na taki przydział czekają po kilka lat.

wikariusz
6 lat temu

a czego się spodziewaliście ? od 3 lat mastalerz pokazuje,że pod względem kolesiostwa przebija nawet mleczne hemoroidy.
niesamowity koleś.
a pracę załatwił ale swoim 😉

Batman
6 lat temu

a niby komu miał załatwić jak nie swoim? kosmitom? troglodytom od Wąsika?

siarkoholik
6 lat temu

kolesiostwo to normalna sprawa. kazdy dobiera personel pod siebie-akurta tego nie potepiam. jedni nazwa to kolesiostwem, inni – rewolucja kadrowa

😀

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x