Tarnobrzeg: Trwa weekend Dni Teatru

Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Fram” zapraszają na Dni Teatru 2014 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W ramach wydarzenia które odbędzie się w dniach 21-23.03 (piątek-niedziela), widzowie będą mogli zobaczyć pięć spektakli oraz uczestniczyć w wernisażu wystawy „Spotkania z Szekspirem”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

PROGRAM DNI TEATRU 2014

21 marca 2014 r. /piątek/

„Chonen i Lea na pograniczu światów”

Teatr „Cegielnia”
I Liceum Ogólnokształcące „Collegium Gostomianum” w Sandomierzu
reż. Danuta Paszkowska
kostiumy: Joanna Pieronkiewicz- Szpernal

W pewnym żydowskim miasteczku mieszka wraz z nianią i ojcem młoda dziewczyna Lea. Jak nakazuje obyczaj, to ojciec poszukuje męża dla swojej córki. W miasteczku tym mieszka również ubogi młodzieniec, Chonen. Chłopak od dłuższego czasu darzy uczuciem Leę. Jednak ojciec nie planuje wydać swojej jedynaczki za Chonena. Czy oni, pomimo przeciwności losu będą kiedyś razem?

godz.18.00, sala widowiskowa TDK

Wystawa „Spotkania z Szekspirem”

Znani Kijowscy artyści teatru, Aleksiej Kakarczuk i Katarzyna Korniejczuk, prezentują wystawę „Spotkania z Szekspirem”, ukazującą ich twórcze opracowania utworów „Romeo i Julia”, „Miarka za miarkę” i „Cały Szekspir w jeden wieczór”.

Wystawa Łączy trzy spektakle w jednej przestrzeni- fotografie zrealizowanych scenografii, kostiumów oraz szkice kostiumów, które uchylają kurtynę teatralnej kuchni artysty scenografa.

Wernisaż wystawy godz. 17.00, galeria TDK

22 marca 2014r /sobota/, sala widowiskowa TDK

„Piotruś Pan”

Teatr dziecięcy i młodzieżowy „Antrakt”
Samorządowy Ośrodek Kultury w Mielcu
reż. Magdalena Kriger, Jadwiga Klaus
muzyka: Ryszard Kucharski

Spektakl „Piotruś Pan” wg. powieści J. M. Barriego wykonany przez połączone grupy: młodszą i starszą w reżyserii Magdaleny Kriger i Jadwigi Klaus.

Premiera przedstawienia miała miejsce 1 marca 2014 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury, w Mielcu. Na scenie w Tarnobrzeskim Domu Kultury zobaczymy barwne widowisko, pełne teatru, śpiewu, tańca, okraszone kolorowymi strojami, rekwizytami i muzyką.

godz.15.00, sala widowiskowa TDK

„Dziewczyny z pomysłem”

Teatr Rozmaitości
Samorządowy Ośrodek Kultury w Mielcu
reż. Jadwiga Klaus, Magda Kriger

Spektakl „Dziewczyny z pomysłem” powstał na podstawie filmu „Dziewczyny z kalendarza” Tima Fritha i został wyreżyserowany przez Jadwigę Klaus i Magdalenę Kriger.

Premiera przedstawienia odbyła się 18.01. 2014 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Mielcu.

Spektakl opowiada o kobietach z małego miasteczka w Anglii, które spotykających się na ploteczkach o najnowszych trendach mody, wymieniają się przepisami na keks, szydełkują, wspólnie układają bukiety z suszonych kwiatów i co roku wydają miejscowy kalendarz.
Tym razem panie postanowiły, że zdjęcia w kalendarzu będą jeszcze bardziej sympatyczne, ponieważ zdecydowały się do kalendarza pozować… zupełnie nago!

„Dziewczyny z pomysłem” to piękna opowieść o miłości, przyjaźni i tolerancji. To pełna uśmiechu i wzruszeń historia kobiet, które miały odwagę przeciwstawić się konwenansom i upływowi czasu. Co więcej, zrobiły to z hukiem i dużym poczuciem humoru.

godz. 18.00, sala widowiskowa TDK

23 marca 2014r./niedziela/

„Calineczka”
Kl III Szkoła Podstawowa Nr 9 w Tarnobrzegu
Reżyseria: Aneta Surowiec

Przedstawienie “CALINECZKA” według scenariusza Adama Szafrańca na podstawie baśni H.CH. Andersena, zostało przygotowane przez uczniów klas III  Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu w tym klasy integracyjnej,  pod opieką pań: Anety Surowiec, Ewy Zwolak  oraz Małgorzaty Toś.

Premiera spektaklu odbyła się w dniu 1 marca 2014 r. podczas Dnia Otwartego szkoły. Spektakl został oparty na oryginalnej baśni.

Scenariusz przedstawienia został napisany prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Całość jest zabarwiona humorem, a narracja prowadzona przez Elfa pozwala na uzyskanie sympatii widzów. Piękne kostiumy przygotowane przez rodziców małych aktorów, oryginalna ścieżka dźwiękowa oraz  wesołe piosenki wykonywane przez dzieci wprowadzają widzów w bajkowy nastrój.

godz. 15.00, sala widowiskowa TDK

„Lasowiackie mary”

Studio Tańca i Ruchu „Fram”
reżyseria: Dariusz Chmielowiec
choreografia: Dariusz Chmielowiec, Agnieszka Wojciechowska, Katarzyna Serafin

Spektakl jest inspirowany kulturą, wierzeniami i obyczajami lasowiackimi. W spektaklu wystąpią: Studio Tańca i Ruchu „Fram”i tancerze z zespołu „Siarkopolanie po latach”.

godz. 18.00, sala widowiskowa TDK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x