Warcabowe mistrzostwa w Skopaniu

Już po raz dziewiąty w Domu Dziecka w Skopaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Podkarpacia w Warcabach 64-polowych. W klasyfikacji drużynowej wygrali gospodarze – Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

Turniej zgromadził 12 drużyn z województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, które rywalizowały w jednej z najstarszych gier świata.

Impreza zainicjowana w 2006 roku przez Janusza Laska i Andrzeja Łukaszka gromadzi młodych ludzi, którzy mimo dominacji wirtualnych rozrywek, wciąż pasjonują się grami planszowymi, czerpiąc przyjemność z realnej obecności przeciwnika. Turniej jest też znakomitą okazją do spotkań dzieci, ich opiekunów i warto podkreślić jego wychowawczy, integracyjny charakter.

W klasyfikacji drużynowej wygrali gospodarze – Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Domu Dziecka w Żyznowie, a brązowy medal zdobył Dom Dziecka w Wolicy.

Rozegrany tradycyjnie soczkami owocowymi mecz finałowy wyłonił mistrza w klasyfikacji indywidualnej wychowanków, którym został Kamil Firosz z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Wicemistrzostwo zdobył Sławomir Bieszczad z Domu Dziecka w Żyznowie, a trzeci był reprezentant gospodarzy Łukasz Nieckula.

W rywalizacji opiekunów zwyciężył Sławomir Sztaba z Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Witoń z Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, a trzecie Dariusz Hasiec z Domu Rodzinnego nr 1 w Lublinie.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x