Tarnobrzeg: Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza na III Wieczór Filmowy

W piątek 4 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się projekcja dwóch oskarowych filmów „Grawitacji” i „Ona”. Na trzecią edycję Wieczoru Filmowego zaprasza Młodzieżowa Rada Miasta Tarnobrzega.

Spotkanie z dobrym filmem to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta, zapoczątkowana przez radnych poprzedniej kadencji. – W dobie internetu coraz więcej ludzi idzie na łatwiznę, woli ściągnąć film z internetu lub obejrzeć go online zamiast uczciwie wydać pieniądze za jego obejrzenie, co jest szczególnie popularne wśród młodzieży. Stąd też narodził się ten pomysł i z tego samego powodu kolejna kadencja pielęgnuje ten zwyczaj – komentują wydarzenia organizatorzy.

– Tym razem wybrane zostały filmy nagrodzone Oscarami, co mamy nadzieje, wzbudzi duże zainteresowanie. Dzięki sponsorom udało się obniżyć znacząco cenę biletu na oba filmy. 16 zł to stawka, którą przeciętny nastolatek jest w stanie wydać na obcowanie z kulturą, toteż liczymy na duże zainteresowanie wydarzeniem, szczególnie wśród młodzieży – dodają.

Projekcja rozpocznie się w piątek 4 kwietnia w kinie TDK, o godz.18. Bilety w cenie 16 zł można będzie kupić w przedsprzedaży od wtorku 1 kwietnia.

********************************

GRAWITACJA Alfonso Cuarona została nagrodzona w tym roku siedmioma Oskarami, za reżyserię, zdjęcia, montaż, muzykę, dźwięk, montaż dźwięku oraz efekty specjalne.

Dr Ryan Stone jest znakomitym inżynierem medycznym, wraz z astronautą-weteranem Mattem Kowalskim odbywającym swoją pierwszą misję na statku kosmicznym. Niestety, w czasie pozornie rutynowego spaceru w przestrzeni kosmicznej następuje katastrofa. Statek zostaje zniszczony, pozostawiając Stone i Kowalskiego zupełnie samych — przywiązanych jedynie do siebie, krążących w ciemności. Ogłuszająca cisza mówi, że utracili wszelki kontakt z Ziemią… i jakąkolwiek szansę na ratunek. Strach zamienia się w panikę, każdy oddech pomniejsza i tak niewielką ilość tlenu, jaka im pozostała. A jedyną drogą do domu może okazać się jeszcze większe pogrążenie się w przerażającej nieskończoności kosmosu.

video: HeliosPolska

Film ONA Spike’a Joneza był nominowany w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza scenografia oraz za najlepszą piosenkę „The Moon Song” w wykonaniu Scarlett Johansson i Joaquin Phoenixa. Ostatecznie film został nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny.

W niedalekiej przyszłości Theodore, samotny pisarz, kupuje nowy system operacyjny zaprojektowany tak by spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Ku zdziwieniu Theodore’a, między nim a jego systemem operacyjnym rozwija się romans.

video: kinopodbaranami

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x