Powiat Tarnobrzeski: PUP prowadzi nabór wniosków na założenie i prowadzenie spółdzielni socjalnych

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu prowadzi nabór wniosków na założenie i prowadzenie spółdzielni socjalnych. Pieniądze na tworzenie spółdzielni socjalnych uruchomił Minister Pracy.

Warunkiem ubiegania się o finansową pomoc, na utworzenie spółdzielni jest złożenie biznes planu uwzględniającego pomysł na prowadzenie działalności, która powinna odzwierciedlać potrzeby lokalnego rynku. Ponadto będzie to działalność konkurencyjna i osadzona w ekonomicznych realiach. Jednym z kryteriów decydującym o założeniu spółdzielni socjalnej jest minimalna liczba uczestników. To pięć osób.

W województwie podkarpackim zarejestrowane są 92 spółdzielnie socjalne. Spółdzielnia socjalna to szansa na poprawę sytuacji osób należących do grup w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Jest propozycją przede wszystkim dla osób bezrobotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych, które z różnych powodów nie mogą lub też nie chcą samodzielnie podejmować działalności gospodarczej. Spółdzielnia socjalna wymaga jednak współdziałania oraz realizowania celów nie tylko gospodarczych ale również społecznych.

Wnioski do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie o przyznanie dodatkowych funduszy mogą składać podkarpackie, powiatowe urzędy pracy, mają na to czas do 11 kwietnia br. Na realizację programu Ministerstwo zaplanowało 5 milionów złotych. Więcej informacji na temat możliwości założenia spółdzielni socjalnych udziela Teresa Huńka, dyrektor PUP w Tarnobrzegu oraz Krzysztof Pitra, tarnobrzeski starosta.

Zainteresowane osoby uzyskają więcej informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja, tel. (15) – 823-00-30.

info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x