Tancerki FRAMU wyróżnione w Warszawie (fotoreportaż)

Studio Tańca i Ruchu „FRAM” już po raz czwarty wzięło udział w 11 Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych SPONTAN, organizowanych przez Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie dla amatorskich grup tanecznych.

Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich, dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury. Konkurs przebiega w trzech kategoriach: taniec nowoczesny, etiuda taneczna i inne formy taneczne. W tym roku w jury zasiedli Anna Głogowska, Anna Jujka i Bartosz Figurski.

Obok FRAMU, którego reprezentowały najstarsze grupy taneczne, na scenie Sali Kongresowej PKiN w Warszawie zatańczyły 62 grupy z 47 zespołów z 24 miast Polski.

Tarnobrzeskiej formacji nie udało się wywalczyć miejsca na podium, otrzymała zaś specjalne wyróżnienie przyznane przez Annę Michalak, eksperta Komisji Dialogu Społecznego przy Biurze Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Teatralnego i Narodowego Centrum Kultury, dyrektor Domu Kultury Dorożkarnia.

Na co dzień Studio Tańca i Ruchu FRAM prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Tarnobrzeskim Domu Kultury pod kierownictwem choreografa Dariusza Chmielowca i instruktorów Agnieszki Wojciechowskiej i Katarzyny Serafin.

foto&info: Piotr Czepiel

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Batman
10 lat temu

wszystkie piękne

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content