Mistrz funky TM Stevens i bluesman Nathaniel Peterson zagrali w Przybysławicach (fotoreportaż oraz video HD)

Dwóch legendarnych amerykańskich basistów – mistrz funky TM Stevens i bluesman Nathaniel Peterson wystąpiło w miniony wtorek w Wichrowych Wzgórzach w Przybysławicach.  Sala w XIX-wiecznym dworze z trudem pomieściła gości, którzy przybyli do Przybysławic posłuchać muzyki „przez duże M”.

Wirtuoz bluesa Nathaniel Peterson ma na swoim koncie udokumentowaną współpracę z takimi gigantami muzyki jak: Iggy Pop, Hubert Sumlin, Eric Clapton oraz dwoma kultowymi grupami: Ten Years After oraz Savoy Brown. Jego najnowszy zespół Twin Dragons stanowi rozwinięcie jego szerokich fascynacji muzycznych, zawsze bliskich bluesowi.  Jak sam powiedział, czuje się artystą spełnionym bo zagrał z Keithem Richardsem. – Jak do mnie dzwonił, to miałem wrażenie że to żart i odkładałem słuchawkę aż kolega redaktor z bluesowego pisma powiedział, że rzeczywiście chcą ze mną zagrać. Czuje się w związku z tym spełniony bo nagrałem kawałek z członkiem The Rolling Stones – mówił podczas wywiadu.

Basowy talent i umiejętności wokalne TM Stevensa są znane na całym świecie. Swoją oryginalną muzykę, którą wykonuje z zespołem Schocka Zooloo, określa jako „Heavy Metal Funk”. Jego talent spowodował że dzielił scenę z Milesem Davisem, Jamsem Brownem, na którego płycie „Gravity” TM nie tylko gra na basie, ale także śpiewa. Jego ekstrawagancja połączona z wielką muzyczną czułością i uzupełniona dawką funkowości zostały docenione przez najsłynniejszych artystów jak Steve Vai, Whitney Houston, Cindy Lauper, Little Steven, Tina Turner, Little Richard, Stevie Wonder i Billy Joel.

– Bardzo bym chciał żeby wróciły te czasy kiedy muzycy byli ważni, kiedy żywa muzyka była ważna,bo to co się w tym momencie dzieje w MTV to są roznegliżowane panie kręcące tyłkami tak jak to w większości teledysków widać, nikt nie gra już muzyki, nikt nie gra na instrumentach, bardzo bym chciał, żeby wróciły te czasy kiedy to muzycy byli ważni a nie programy i kręcące się panie – mówił TM Stevens w wywiadzie udzielonym przed wtorkowym koncertem.

Do wspólnego grania obu fantastycznych muzyków  namówił ich wspólny agent, Stefano Luciano. – Doszedł do wniosku, że muzyka którą tworzę ja i TM Steves się uzupełnia, bo TM grał ze wszystkimi mistrzami funku takimi jak James Brown, ja zaś jestem specjalistą od bluesowego grania głównie z brytyjskimi blues rockowymi artystami. I to jest kluczem do tej trasy – opowiadał Nathaniel Peterson.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zośka
8 lat temu

Byłam i czadowo się bawiłam!!! Oby więcej takich gwiazd i takich koncertów! Gratulacje dla organizatorów!

Kizia Mizia
8 lat temu

to co się wydarzyło w Przybysławicach było niesamowite,
fajnie, że to sfilmowaliście.

Wojtek
8 lat temu

mało mamy w Polsce zespołów, które potrafią w tak profesjonalny a zarazem na pełnym luzie wciągnąć publikę do zabawy. O muzie na swiatowym poziomie nie wspominając. SZACUN dla muzyków i organizatorów za ten świetny koncert.

Janek Bębenek
8 lat temu

Wciąż mi w uszach gra ten wtorkowy wieczór. Panie Jarku wielkie dzięki za dostarczenie tylu pozytywnych wibracji. Po takim koncercie nawet PISiory nie są już straszne.

Maciek
8 lat temu

koleś ma takie kopnięcie na basie, że mi sczena na beton opadła i zbieram plomby

Kizia Mizia
8 lat temu
Reply to  Maciek

TM Stevens na Prezydenta!

Jarosław Paczkowski
8 lat temu

Wielkie dzięki dla naprawdę wspaniałej i tak licznie przybyłej publiki, bez was takiego wydarzenia w tym wymiarze by nie było – zapraszamy na następne, może już nie tak spektakularne koncerty, informację o nich na pewno będą się pojawiały na portalu. Pozdrawiam

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content