Tarnobrzeg: Rywalizowali w ramach Pucharu Ziemi Podkarpackiej (fotoreportaż oraz video HD)

Kolejny już raz tarnobrzeska pływalnia kryta gościła przedstawicieli uczniowskich klubów sportowych rywalizujących w ramach Pucharu Ziemi Podkarpackiej. Zawody poświęcono pamięci zmarłemu w ubiegłym roku wieloletniemu Prezesowi Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Jerzemu Szczerbatemu.

W zawodach wzięło udział osiem klubów reprezentujących województwo podkarpackie oraz zespoły z Kielc, Połańca, Lublina i Radomia. W sumie na starcie pojawiło się 147 zawodniczek i zawodników rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych od dwunastolatków, po szesnastolatków i starszych. Na starcie nie mogło zabraknąć przedstawicieli uczniowskiego klubu Delfin Tarnobrzeg. 17 osobowa ekipa gospodarzy, która ma za sobą starty w imprezach o randze mistrzowskiej, rywalizowała we wszystkich kategoriach wiekowych.

Ostatecznie zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg zdobyli na zawodach dziewięć złotych medali, siedem srebrnych i sześć brązowych, co dało im piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Po największą liczbę medali sięgnęli pływacy z Rzeszowa, Mielca i Ropczyc. Dla młodych zawodników memoriałowe zmagania były ostatnimi startami przed zasłużoną przerwą. Po niej pływacy wrócą do ostrego treningu, przygotowując się do lipcowych Mistrzostw Polski.

wyniki zawodów dostępne tutaj

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content