Porażką z Asseco Gdynia koszykarze Stabill Jeziora kończą sezon (fotoreportaż oraz video HD)

W ostatnim meczu sezonu 2013/14 koszykarze Stabill Jeziora Tarnobrzeg przegrali z Asseco Gdynia (18:24, 17:20, 21:18, 19:22). Dzięki wygranej w Tarnobrzegu Asseco zapewniło sobie awans do play-offów Tauron Basket Ligi, Jeziorowcy zaś kończą rozgrywki na przedostatnim miejscu, wyprzedzając tylko Kotwicę Kołobrzeg.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gdynianie, którzy po czterech minutach prowadzili 11:5 dzięki trafieniu Ovidijusa Galdikasa. Jeszcze w tej samej kwarcie gospodarze potrafili zbliżyć się na dwa punkty dzięki akcjom Kevina Goffneya. W drugiej części meczu Asseco wygrywało już 35:25 po akcji 2+1 Fiodora Dmitriewa i kontrolowało sytuację na boisku. W kolejnej kwarcie Stabill Jezioro odrobił część strat i dzięki trafieniu Szymona Łukasiaka przegrywał już tylko pięcioma punktami. W tej części meczu goście nie dali się jednak dogonić. Tarnobrzeżanie nie dawali jednak za wygraną i po akcjach Jakuba Patoki doprowadzili do remisu w ostatniej kwarcie. Po trzech rzutach wolnych Chaissona Allena zespół trenera Dariusza Szczubiała wygrywał nawet dwoma punktami. W końcówce kluczowe punkty zdobywali Walton oraz Dmitriew i dzięki temu Asseco zapewniło sobie udział w fazie play-off.

Świetny mecz rozegrał A.J. Walton, który był blisko triple-double – zdobył 21 punktów, 13 zbiórek i dziewięć asyst. 17 punktów dołożył Fiodor Dmitriew. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kevin Goffney z 17 punktami i siedmioma zbiórkami.

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Asseco Gdynia 75:84 (18:24, 17:20, 21:18, 19:22)

Stabill Jezioro: Goffney 17 (2×3), Allen 16 (2×3), Doaks 12 (1×3), Krajniewski 8 (2×3), Łukasiak 8, Fitzgerald 7, Patoka 7 (1×3), Hamilton 0
Asseco: Walton 21, Dmitriew 17 (1×3), Szczotka 15 (1×3), Galdikas 11, Frasunkiewicz 11 (1×3), Seweryn 5 (1×3), Kowalczyk 2, Szymański 2, Matczak 0, Żołnierewicz 0

źródło: Tauron Basket Liga