Sandomierz: Świętowano 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

Sandomierska Starówka 1 maja br. stała się miejscem głównych, wojewódzkich obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Świętowanie jubileuszu zapoczątkowała uroczysta inauguracja, podczas której miały miejsce wystąpienia władz województwa świętokrzyskiego i miasta Sandomierza.

W programie obchodów znalazły się również liczne występy artystyczne, konkursy, prezentacje i quizy. Nieopodal sceny znajdowała się strefa zwana Miasteczkiem Europejskim, w której na zainteresowanych czekało wiele atrakcji związanych z tematyką europejską.

Część edukacyjna, odbywająca się na scenie zakładała podsumowanie najważniejszych wydarzeń z okresu 10 lat przynależności, przypomnienie uczestnikom historii Unii Europejskiej oraz przybliżenie informacji o programach unijnych, dzięki którym w regionie mogło nastąpić tyle pozytywnych zmian. Dla tych, którzy mogli poszczycić się największą wiedzą o Unii Europejskiej uczestnicząc w konkursach i quizach przygotowano nagrody.

Na scenie nie zabrakło występów artystycznych przygotowanych przez zespoły i wokalistów z Sandomierza i Kielc, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne umilając 1-majowe popołudnie wielkiej rzeszy turystów i mieszkańców zgormadzonym na Rynku Starego Miasta. Występowali artyści z Sandomierskiego Centrum Kultury oraz Wojewódzkiego Domu Kultury z Kielc, w tym zespoły: Uśmiech, Paradox IIB, Paradox 25+, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Sandomierska”, Sandomierskie Studio Piosenki, Sando All Stars a także wokalistki: Małgorzata Angielska, Aleksandra Chmielewska, Anna Zajęcka i Ewa Jeske.

Na godziny wieczorne zostały zaplanowane największe atrakcje, między innymi wydarzenie: „Po zmierzchu”, które obfitowało w grę dźwięków, świateł i ruchu scenicznego. Punktem wieczoru, który cieszył się największym zainteresowaniem był koncert znanej, polskiej wokalistki Ani Wyszkoni. Artystka zaśpiewała swoje największe przeboje: „Czy ten pan i pani”, „Wiem, że jesteś tam” „Zakochaj nas”, „Lampa i sofa” oraz utwór z repertuaru międzynarodowej gwiazdy – zespołu Eurythmics „Sweet dreams”.

foto: Ewelina Ura
info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x