Tarnobrzeg: Pierwsi inwestorzy w Parku Przemysłowo-Technologicznym

Firmy Petrology oraz Sarko – to pierwsi inwestorzy w Parku Przemysłowo-Technologicznym, ulokowanym w tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów.

Firma Petrology, realizuje innowacyjny projekt inwestycyjny o wartości ponad 47 mln zł. Część z tych pieniędzy – 12,5 mln zł zainwestuje w parku. Za tę kwotę firma uruchomi w parku prototyp reaktora do pirolizy, co przyczyni się do wdrożenia innowacyjnej technologii i produkcji urządzeń do wytwarzania energii.

W parku pojawił się również drugi inwestor, firma Sarko, która początkiem maja wynajęła część hali TPPT, gdzie zamierza realizować projekt przemysłowy polegający na wdrożeniu innowacyjnej technologii produkcji granulowanego nawozu o działaniu fitoochronnym.

Wartość tej inwestycji w TPPT docelowo wynosić będzie ponad 7 mln zł.

– Obie realizowane inwestycje z uwagi na docelowy, produkcyjny charakter posiadają bardzo wysoki potencjał innowacyjny. Osiągnięcie spodziewanych efektów wdrożenia tych technologii pozwoli na budowę instalacji produkcyjnych zlokalizowanych również na terenach TPPT – dodaje Hubert Czub – prezes Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (TARR) – operatora TPPT.

Obaj inwestorzy już na etapie prac wdrożeniowych zamierzają stworzyć po kilkanaście miejsc pracy.

TARR zapowiada, że w najbliższym czasie planuje podpisanie kolejnych umów na wynajem powierzchni TPPT z przedsiębiorcami, z którymi aktualnie trwają ustalenia, co do warunków inwestowania w parku.

źródło: UM Tarnobrzeg
foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content