Tarnobrzeg: Przedszkolaki rozegrały „Mini Mundial”. Brazylia z „Czwórki” z „Pucharem Świata” (fotoreportaż oraz video HD)

Choć do rozpoczęcia brazylijskiego mundialu pozostało jeszcze kilka dni w Tarnobrzegu mamy już zwycięzcę tegorocznego piłkarskiego święta. A to za sprawą przedszkolaków, które w minioną niedzielę na miejskim stadionie rozegrały „Mini Mundial. Brazylia 2014”.

Organizatorzy zadbali o odpowiednie procedury, bowiem kilka dni wcześniej w przedszkolu nr 6 odbyło się oficjalne losowanie grup. Do rywalizacji stanęło czternaście tarnobrzeskich placówek, podzielonych na trzy grupy. Każde przedszkole reprezentowało państwo, które uczestniczy w brazylijskim mundialu. W grupie A znalazły się: Brazylia- Przedszkole nr 4, Chorwacja- Przedszkole nr 9, Meksyk- Przedszkole nr 1, Kamerun- Przedszkole nr 15, Włochy – Przedszkole nr 8. W grupie B: Hiszpania – Przedszkole nr 12, Holandia – Przedszkole nr 5, Chile- Przedszkole nr 7, Australia- Przedszkole nr 17, Anglia- Przedszkole nr 18. W grupie G: Niemcy- Przedszkole nr 2, Portugalia – Przedszkole nr 6, Ghana- Przedszkole nr 3, USA- Przedszkole nr 13.

Mecze grupowe rozgrywane były systemem każdy z każdym i trwały po osiem minut. Mimo upalnej pogody która z pewnością towarzyszyć będzie również zawodowcom podczas zmagań w Brazylii, spotkania były bardzo zacięte i emocjonujące a młodzi piłkarze zostawili mnóstwo sił na murawie.

Do fazy pucharowej awansowały cztery zespoły, Brazylii, Hiszpanii, Portugalii i Holandii. W wielkim finale brazylijska „czwórka” wygrała z hiszpańską „dwunastką” zdobywając „Puchar Świata”, zaś w meczu o trzecie miejsce holenderska „piątka” wygrała z portugalską „szóstką”.

Relacja video z turnieju już wkrótce. Zapraszamy

foto: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x