Sandomierz: Ratownicy PCK chcą umieszczenia zewnętrznych defibrylatorów na terenie miasta

Działająca w Sandomierzu Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża ruszyła z kampanią „Sandomierz z życiodajnym impulsem, AED – Szansą na życie!” której celem jest umieszczenie automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w newralgicznych częściach miasta. Organizatorzy mają nadzieję, że miasto oraz powiat zdecydują się na zakup takich urządzeń.

Inicjatywa ta powstała na skutek kilkuletniej obserwacji zachowań ludzi w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. – Obojętność ludzka i bezczynność w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia jest owocem niewystarczającej edukacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jednak na zmianę tych zachowań potrzeba czasu, a prawdopodobieństwo wystąpienia NZK (nagłego zatrzymania krążenia) wzrasta – tłumaczą ratownicy PCK.

Urządzenie AED – automatyczny defibrylator zewnętrzny jest zarówno nauczycielem i terapeutą. Wysyłając komunikaty głosowe prowadzi nas krok po kroku dyktując czynności, jakie musimy wykonać, aby dać nadzieje oraz drugą szansę.

– Dodatkową motywacją dla nas, ratowników jest fakt, dużej ilości turystów odwiedzających nasze miasto oraz ich zróżnicowanie wiekowe. Wszyscy cieszymy się z rosnącej popularności tego grodu, lecz to zainteresowanie i wysoka frekwencja odwiedzających Sandomierz stawia przed nami wszystkimi obowiązek zapewnienia należytego bezpieczeństwa osobom korzystającym z uroków rynku starego miasta, czy pięknie odnowionego bulwaru oraz innych atrakcyjnych miejsc – powiedział Koordynator ds. Medycznych GR PCK Sandomierz Rat. Med. Tomasz Marzec.

Patrząc nie tylko na dobro turystów lecz przede wszystkim na dobro mieszkańców miasta, członkowie Grupy Ratownictwa zdecydowali się na zainicjowanie kampanii. – Całą akcję chcemy wypromować poprzeć plakaty. Również władze miasta zostały poinformowane o najnowszym pomyśle Grupy Ratownictwa. Miejmy nadzieję, że miasto oraz powiat zdecydują się na zakup takich urządzeń – dodają organizatorzy akcji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x