„Tajemnicze zagadki Sandomierza” z serialowymi aktorami Ojca Mateusza (fotoreportaż)

Aktorzy ze znanego serialu Ojciec Mateusz uczestniczyli w rozgrywkach turniejowych nowej gry planszowej „Tajemnicze zagadki Sandomierza”.

Podczas środowych rozgrywek, gra inspirowana serialem Telewizji Polskiej cieszyła się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Każdy chociaż na chwilę mógł wcielić się w serialowe postaci stróżów prawa ścigających przestępców. Wśród zawodników można było zobaczyć znanych aktorów z serialu o przygodach księdza detektywa, między innymi Piotra Polka i Eryka Lubosa. Do rozgrywek przyłączyli się również włodarze miasta – Jerzy Borowski Burmistrza Sandomierza wraz z zastępcą dr Ewą Kondek.

Gracze musieli wcielić się w role detektywów, aby udaremnić poczynania przestępców w kradzieży cennych skarbów kultury polskiej. Wspierani przez tytułowego bohatera zawodnicy, napotykali różne przeszkody, gromadzili dowody i przemierzali unikalne miejsca zabytkowej części Sandomierza. Charakteru rozgrywek niewątpliwe dodało miejsce turnieju, bowiem stanowiska ustawione były na Rynku Starego Miasta, w otoczeniu zabytków oraz scenerii na tle której wielokrotnie kręcone były serialowe ujęcia.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura

foto: Michał Karelus

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x