26-27.07 (sobota-niedziela) Dookoła Wody Festival, w Sandomierzu

EKT GDYNIA, Stanisław Soyka, Mamadou Diouf, Pako Sarr oraz Buba Kuyateh – to niektórzy wykonawcy którzy zagrają podczas tegorocznej edycji sandomierskiego Dookoła Wody Festivalu. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend, na terenie Bulwaru im. J. Piłsudskiego oraz na zamkowym dziedzińcu. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

– Planując rokrocznie Dookoła Wody Festival staramy się, aby był on wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Spodziewamy się, że tak będzie i w tym roku. Spotkania i koncerty zaplanowane na ostatni weekend lipca będą obfitowały w najpiękniejsze kulturowe kontrasty i niesamowite artystyczne „konfrontacje” – mówią organizatorzy. Tegoroczny festiwal oferuje wielbicielom Muzyki Świata prawdziwą ucztę – pełną różnorodnych brzmień będących efektem fuzji i zaskakujących zestawień uznanych w kraju i za granicą wykonawców.

Pierwszy koncert w ramach Festiwalu odbędzie się w sobotę 26 lipca. Na scenie położonej na bulwarze im. J. Piłsudskiego w Sandomierzu, przy samej rzece Wiśle oraz niedawno otwartych basenach, swe recitale zaprezentują wykonawcy znani ze scen Etno, Folk, Szanty oraz Piosenki Turystycznej.

O godzinie 18.00 posłuchamy Szanty Klasycznej w wykonaniu zespołowi niezwykle wiernemu temu gatunkowi muzycznemu o nazwie SZANTAŻYŚCI. Następnie na scenie pojawi się legendarna grupa EKT GDYNIA, która, zabierze swoich fanów w podróż po morzach, jeziorach oraz górskich bezdrożach. Koncerty tego zespołu są zawsze dużym wydarzeniem, a echa ich piosenek rozbrzmiewają w duszach fanów przez cały rok.

Kolejnym projektem muzycznym, który rozgości się na scenie festiwalowej przy Wiśle, będzie Studium Instrumentów Etnicznych. Zespół określa swoją twórczość jako Psych Folk, a każdy z koncertów ekipy ze Skarżyska Kamiennej to niemal wydarzenie parateatralne. Uczestnicy koncertu, z pewnością, wejdą w interakcję z grupą, co będzie miało finał we wspólnym muzykowaniu Studium Instrumentów Etnicznych i publiczności.

FESTIWALOWA NIEDZIELA

Festiwalowa niedziela to przede wszystkim koncert na sandomierskim Dziedzińcu Zamkowym w wykonaniu niezwykłego, multikulturowego projektu, w którego skład wchodzą takie osobowości sceniczne jak: Stanisław Soyka, Mamadou Diouf, Pako Sarr oraz Buba Kuyateh. Muzycy, po raz pierwszy spotkali się latem, roku 2012 na Saskiej Kępie w Warszawie. Legenda głosi, że do grających przy Cafe Baobab muzyków z Gambii i Senegalu niespodziewanie dołączył Stanisław Soyka. Świadkowie tego niecodziennego wydarzenia przy ulicy francuskiej z niecierpliwością wyczekują na kolejną okazję, kiedy będą mogli znów poczuć tę niesamowitą energię, będącą efektem spotkania się wirtuozów z różnych kontynentów. Koncert rozpocznie się o godz.16.

Drugim wydarzeniem niedzielnego koncertu w ramach Dookoła Wody Festival będzie recital trójmiejskiego zespołu FORMACJA. Filarami grupy są Krzysztof Jurkiewicz i Jacek Jakubowski, którzy swoje doświadczenie sceniczne zbierali lub nadal zbierają w takich legendarnych zespołach jak PACKET, SŁODKI CAŁUS OD BUBY, KREWNI I ZNAJOMI KRÓLIKA czy SMUGGLERS. Świetne teksty doskonale wykonana muzyka i nietuzinkowe osobowości wszystkich wykonawców ze składu FORMACJA będą niewątpliwie znakomitym zwieńczeniem niedzielnego koncertu na Dziedzińcu Zamkowym w Sandomierzu.

foto&info: organizator

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kizia Mizia
9 lat temu

a Natalii Siwiec to nie będzie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content