08.08 (piątek) Koncert Krzysztofa Ścierańskiego w Dworze na Wichrowym Wzgórzu, w Przybysławicach – wygraj wejściówkę

W najbliższy piątek 8 sierpnia o godz. 20.00 na letniej scenie Wichrowego Wzgórza w podklimontowskich Przybysławicach wystąpi jeden z najbardziej utytułowanych polskich gitarzystów basowych Krzysztof Ścierański. Bilety w cenie 25 zł.

Krzysztof Ścierański (ur. 24 sierpnia 1954 w Krakowie) – polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Jest muzycznym samoukiem (ukończył Pomaturalną Szkołę Ochrony Środowiska). Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach.

W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

Obecnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Bratem Krzysztofa jest Paweł Ścierański, muzyk, gitarzysta. W 1975 obaj bracia dołączyli do zespołu Laboratorium. Syn Krzysztofa Ścierańskiego, Marcin, jest perkusistą –  WILKIPEDIA

DLA NASZYCH INTERNAUTÓW MAMY DWIE POJEDYNCZE WEJŚCIÓWKI NA KONCERT. WEJŚCIÓWKI OTRZYMAJĄ OSOBY, KTÓRE JAKO PIERWSZE PRZEŚLĄ NA ADRES redakcja@nadwisla24.pl E-MAILA W TYTULE WPISUJĄC „Krzysztof Ścierański”.

video: namuzopl

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Batman
8 lat temu

nuuuuuuuuuuuuuudy

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content