Tarnobrzeg: Strzelali z okazji Święta Wojska Polskiego

Klub Strzelecki „GROM” dla upamiętnienia walk w obronie Ojczyzny zorganizował „otwarte” zawody strzeleckie, w których każdy mógł spróbować swoich umiejętności. Strzelać można było z bojowej broni Wojska Polskiego, karabinu KBK AK.

Święto Wojska Polskiego – to święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej, stoczonej w 1920 roku w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Klub Strzelecki „GROM” w ramach obchodów święta co roku organizuje zawody. Tym razem do strzeleckiej rywalizacji stanęło 32 zawodników, w trzech konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej. Zawodnicy strzelali z pistoletu glock, karabinu KBK AK, a także rzucali granatem na odległość.

W konkurencjach indywidualnych najlepsi okazali się Dariusz Krakowiak, a tuż za nim Dariusz Wojtowicz oraz Eugeniusz Stec. W drużynowej konkurencji „Pojedynek Strzelecki”, najlepiej spisali się Daniel Kukier i Ryszard Jagieło. Drugie miejsce zajęli Wiesława Kosior z Krzysztofem Gronkiem, zaś ostatnie miejsce na podium wywalczyli Anna Skura oraz Dariusz Wojtowicz. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Prezesa Klubu Krzysztofa Wątroby statuetki, medale i pamiątkowe dyplomy.

Następne „otwarte” zawody klub planuje rozegrać 8 listopada z okazji odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku.

Galeria z wydarzenia dostępna tutaj

info: UM Tarnobrzeg
foto: Archiwum Klubu Strzeleckiego „Grom”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content