Ryszard Kuźma nowym trenerem Siarki Tarnobrzeg

Nowym trenerem drugoligowej Siarki Tarnobrzeg został Ryszard Kuźma. Kuźma na stanowisku zastąpi Tomasza Tułacza, który prowadził tarnobrzeski klub w ubiegłym sezonie i w pierwszych 6 kolejkach bieżącego sezonu. Nazwisko nowego szkoleniowca Siarki poznaliśmy podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Ryszard Kuźma trener z licencją UEFA Pro, absolwent AWF Warszawa, przez wiele lat związany był z rzeszowską Stalą, której jest wychowankiem. Pracę szkoleniową rozpoczynał z młodzieżą (rocznik 1976 i młodsi) w Stali Rzeszów, a jej ukoronowaniem było zakwalifikowanie się juniorów Stali do Finałów Mistrzostw Polski w których zajęli 5. miejsce. Swoją macierzystą Stal Rzeszów prowadził trzykrotnie, po raz ostatni do 31 października 2005 r., kiedy został zwolniony po porażce z Motorem Lublin.

Od 16 grudnia 2005 r. Ryszard Kuźma prowadził jako główny szkoleniowiec zespół Motoru Lublin. 6 czerwca 2007 r., po bezbramkowym wyjazdowym remisie z Sandecją Nowy Sącz, trener wprowadził lubelską drużynę do ówczesnej II ligi, co było w tamtym okresie jego największym sukcesem w karierze trenerskiej. Dwa lata później, 5 czerwca 2009 r., po spadku Motoru Lublin do nowej II ligi i w wyniku braku prolongaty kontraktu ze strony zarządu dotychczasowego klubu, Kuźma został asystentem trenera Lecha Poznań Jacka Zielińskiego.

Wraz z poznańską drużyną 15 maja 2010 roku Ryszard Kuźma zdobył tytuł Mistrza Polski. 26 sierpnia, po wygranym dwumeczu z Dniprem Dniepropetrowsk, Lech Poznań pod wodzą Zielińskiego i Kuźmy jako pierwsza polska drużyna awansował do fazy grupowej Ligi Europy, w której pokonał między innymi Manchester City (3:1) oraz Red Bull Salzburg (2:0) i zremisował na wyjeździe z Juventusem Turyn (3:3).

W listopadzie 2010 Ryszard Kuźma został asystentem José Marii Bakero, który zastąpił na stanowisku trenera Lecha Poznań, Jacka Zielińskiego. Po kolejnym remisie z Juventusem (1:1 w Poznaniu), Lech Poznań pod wodzą Bakero i Kuźmy awansował wraz z Manchesterem City do kolejnej fazy Ligi Europy, eliminując tym samym drużyny z Turynu i Salzburga. 24 czerwca 2011, po niezakwalifikowaniu się Lecha Poznań do europejskich pucharów, zarząd klubu zdecydował się rozwiązać umowy z dotychczasowym asystentem trenera Ryszardem Kuźmą oraz opiekunem bramkarzy Pawłem Primelem.

W sezonie 2013/14 Kuźma trenował pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz. Tuż przed startem obecnego sezonu, trener Kuźma nie przedłużył kontraktu z klubem z Nowego Sącza.

Więcej informacji już wkrótce. Zapraszamy

info: własne, Wilkipedia
foto: Sandecja Nowy Sącz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content