Sandomierz: Pożegnano wakacje

Pożegnanie wakacji w Sandomierzu odbyło się w minioną niedzielę. Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury.

Sandomierskie zakończenie wakacji miało charakter edukacyjno-rozrywkowy. Prócz występów scenicznych dla uczniów i rodziców zostały przygotowane oferty artystyczno-edukacyjne na kolejny rok szkolny. Od godzin popołudniowych aż do wieczora na Rynku Starego Miasta rozstawione były stanowiska, na których wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami przygotowanymi przez: Sandomierskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu, Świetlice socjoterapeutyczne „Bajka” i „Przystań”, Fabrykę Ruchu, Centrum Edukacji Artystycznej „Gama”, Zespół Tańca Ludowego „Sędomir”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Społeczną Szkołę Muzyczną w Sandomierzu oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec w Sandomierzu.

Późnym popołudniem na sandomierskiej scenie rozpoczęły się koncerty. Jako pierwsza na scenie pojawiła się formacja Wolni ludzie. Zespół z Kielc zaprezentował utwory tworzone w stylistyce reggae. W tym muzycznym klimacie uczestnicy imprezy pozostali do kolejnego występu muzyków z Jafia Namuel. Zespół z charyzmatycznym liderem Dawidem Portaszem jest uważany za jedną z legend reggae w Polsce. Swoją działalność rozpoczął w połowie lat 90 i w swojej twórczości koncentruje się wokół duchowej sfery życia człowieka.

Gwiazdą „Pożegnania wakacji” w Sandomierzu był zespół Daab, który jest autorem wielu znanych utworów utrzymanych w stylistyce reggae. Na polskiej scenie Daab występuje już trzecie dziesięciolecie, koncertując niezmiennie w różnych częściach Polski. Podczas występu zespołu w Królewskim Mieście nie zabrakło największych hitów: „Ogrodu serce”, „Fala ludzkich serc” czy „Podzielono świat”.

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura/UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content