Trener Tułacz: Dziwne, żeby trener zrezygnował z pracy w sytuacji kiedy zespół jest na trzecim miejscu

Dzisiejsze odwołanie z funkcji trenera Siarki Tomasza Tułacza było ogromnym zaskoczeniem dla wielu sympatyków Siarki Tarnobrzeg. Miejsce trenera Tułacza zajął Ryszard Kuźma.

– Zmiana myślę że pomoże drużynie, powinno to zaprocentować lepszym wynikiem – mówił podczas konferencji prezes Dziedzic, dodając że decyzja o zmianie trenera zapadła w trakcie dzisiejszego porannego spotkania zarządu klubu. – Podjęliśmy wspólnie decyzję o rozwiązaniu umów trenerskich za porozumieniem stron – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej,  przedstawiając jednocześnie nową,  już obecną w Tarnobrzegu trenerską „dwójkę”.

Jednak podana informacja iż była to wspólna decyzja czy wręcz rezygnacja samego trenera jak napisał na portalu społecznościowym prezydent Tarnobrzega, budzi wątpliwości, które potwierdza w rozmowie z Portalem NadWisłą24.pl były już szkoleniowiec Siarki.

– Na pewno nie można tego ująć w ten sposób że trener zrezygnował z pracy, bo dziwne żeby trener rezygnował w sytuacji gdy zespół jest na trzecim miejscu w tabeli – mówi w rozmowie z NW24.pl trener Tułacz. – Ja sobie bardzo cenię pracę w sytuacji kiedy wszyscy idziemy w jednym kierunku i wszyscy jesteśmy zadowoleni ze wspólnej pracy. Myślę, że trochę się tutaj pewne rzeczy wyczerpały i tej chemii można tak ująć nie było. Jest to dla mnie nowa sytuacja i taka trudna, trochę zdrowia zostawiłem i trochę pracy w tym wszystkim, ale taka jest rola trenera. Wyznaję zasadę, żeby osiągnąć cel to wszyscy muszą mieć poczucie że to idzie w dobrym kierunku i trener musi mieć wsparcie a myślę, że chyba nastąpiło zmęczenie materiału, chyba jest to oczywiste po której stronie – dodaje.

Jak długo trener Tułacz będzie bez klubu? Jak mówi w rozmowie z nami od rana „jego telefon jest czerwony”. – Pojawiły się już pewne propozycje ale na ten moment jeszcze ich nie rozważam, jest za wcześnie, zobaczymy – mówi trener. Jednak to nie tylko ewentualni przyszli pracodawcy kontaktują się trenerem. – Otrzymałem wiele esemesów od kibiców Siarki i chciałbym podziękować kibicom i ludziom którzy są blisko związani z drużyną. Szczerze dziękuję bo to jest bardzo miłe i bardzo ważne w tym momencie dla mnie – dodaje trener.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
9 lat temu

Normalne jaja w biały dzień skoro za 3 miejsce w tabeli zwalnia się trenera.

@tbg
9 lat temu

w sobotę cienias więc 3 punkty przywiozą do tbg co podniesie morale „zarządowi” Z drugiej strony „zarząd” może chce aby było lepiej, kto wie? Tułacz wydawał się spoko trenerem. Z walki o utrzymanie się w drugiej lidze prawie awansował do I 🙂

Wilu
9 lat temu

dziedzic szybko marnie skończy

Wilu
9 lat temu

jeszcze Tomka TUŁACZA w pierścień pocałujecie i przeprosicie

eeee
9 lat temu

Zrezygnował sam tak samo jak poprzedni prezes Siarki. zenada

ADHD
9 lat temu

Wyniki nowego trenera pokażą czy była to trafna decyzja ale sposób w jaki klub sprawę załatwił daje do myślenia

palik
9 lat temu

nie daje do myślenia wcale.
prywatne miasto
prywatny klub…
wiadomo kto tu jest wódz 😀

akcjonariusze mają prawo wyrzucać sobie z pracy kogo chcą i kiedy chcą,pytanie tylko dlaczego klub utrzymują mieszkańcy miasta ?

ala
9 lat temu

Trenerze – DZIĘKUJEMY za ciężką pracę i zbudowanie zespołu w kilka tygodni.

quatro
9 lat temu

Czy we wszystko musi wkładać swoje brudne łapy wódz i jeszcze głupie gadanie na konferencji

szeryf
9 lat temu

Podziękować trenerowi trzeba bo sporo serca zostawił w Tarnobrzegu. Czy awans na 3 miejsce w tabeli premiowane awansem do I ligi to oddalenie się od celu??? Aby być fair dał bym mu jeszcze czas, to zbyt szybka decyzja. Niestety w Tarnobrzegu i w klubie rządzą często niezrozumiałe układy 🙁

davey
9 lat temu

Niech Tułacz podziękuje największemu kibicowi.Umie doskonale dziękować i dedykować….

siarkoholik
9 lat temu

kolejny czlowiek ktory sparzyl sie na niepowadze i narcyzmie mastalerza.

kibic z sektora D1
9 lat temu

Na nic zdaly się te dedykacje wygranych bo wiadomo czyja to decyzja. Zastanawiam się po co Ci wszyscy prezesi, udzialowcy, zastepcy skoro jedna osoba jest w stanie to wszystko dobrze ogarnąć a moze i nawet wziac sie za trenerkę?

ksS
9 lat temu

Moim zdaniem stało się dobrze, drużyna przypomina cień siebie z zeszłego sezonu i niech nikogo nie zmyli obraz obecnego miejsca w tabeli, bo po Puławach zaczniemy grać z poważniejszymi przeciwnikami i wtedy może się zrobić na prawdę nieciekawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content