Tarnobrzeg: Ekologia i zabawa – ogromne zainteresowanie I Piknikiem Ekologicznym (fotoreportaż oraz video HD)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja Pikniku Ekologicznego, która odbyła się w minioną niedzielę. A wszystko dzięki atrakcjom przygotowanym przez pracowników Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły”.

Centrum które działa w Tarnobrzegu zaledwie od kwietnia br., systematycznie poszerza swoją ofertę ekologiczną, skierowaną przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców miasta. W siedzibie organizacji czyli we wschodnim skrzydle Zamku w Dzikowie, od niedawna nową ekspozycję stanowi sporych rozmarów akwarium, w którym pływają ryby spotykanie w Wiśle.

W niedzielę Centrum „wyszło” poza zamkowe mury i zorganizowało piknik ekologiczny. Bogata oferta wydarzenia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, szczególnie tych najmłodszych dla których przygotowano warsztaty plastyczne i laboratoryjne, zabawy ruchowe, konne przejażdżki, rodeo czy kurs dojenia krowy. O zwyczajach drapieżnych ptaków opowiadał Piotr Zadworny z firmy Drapole.pl, prezentując jednocześnie kilka wybranych gatunków tych pięknych skrzydlatych stworzeń. Zabawę zakończyły loty balonem.

video: Agnieszka Nycz, muzyka: Łukasz „Mały” Małecki

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content