Sromotna porażka koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg z Mistrzami Polski (fotoreportaż oraz video HD)

Różnicą 36 punktów ekipa Jeziora Tarnobrzeg przegrała z PGE Turów Zgorzelec w meczu 2 kolejki rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi. Podopieczni trenera Pyszniaka uzbierali na swym koncie 83 oczka, przy 119 gości ze Zgorzelca.

Tylko początek tego meczu był wyrównany. Jeszcze w szóstej minucie spotkania po akcji Craiga Williamsa tarnobrzeżanie przegrywali tylko 12:13. Później nastąpiła dominacja PGE Turowa. Mistrzowie zanotowali od tego momentu serię 15:2. Świetnie w tym fragmencie spisywali się przede wszystkim Uros Nikolić i Damian Kulig. W drugiej kwarcie nic się nie zmieniło – zgorzelczanie powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie zawodnicy trenera Miodraga Rajkovicia w pierwszej połowie rzucili aż 60 punktów, przy 34 trafieniach Jeziora.
W trzeciej odsłonie obydwie drużyny zdobyły po 33 punkty ale Jezioro nadal nie zmniejszało strat – prowadzenie PGE Turowa było cały czas zbyt wysokie. Ostatnia część meczu ponownie zdecydowanie należała do zgorzelczan, którzy bez żadnych problemów dowieźli wysokie prowadzenie do końca spotkania.

W drużynie Jeziora punkty głównie zdobywali trzej gracze ze Stanów Zjednoczonych, rzucając łącznie 64 oczka. W ekipie z Turowa sześciu graczy zdobywało 10 lub więcej punktów a dwóch kolejnych miało ich po 9. Tarnobrzeska drużyna zakończyła zawody z 46% skutecznością rzutów z gry, zaś goście z 68%.

W meczu 3 kolejki TBL Jezioro Tarnobrzeg rozegra wyjazdowe spotkanie z Wikaną Start Lublin. Mecz odbędzie się w niedzielę 18 października, początek godz.19.

JEZIORO TARNOBRZEG – PGE TURÓW ZGORZELEC 83:119 (14:28, 20:32, 33:33, 16:26)

Jezioro: Johnson 22 (3×3), Williams 22 (4×3), Miller 20 (1×3), Młynarski 8 (2×3), Kozłow 6, Wysocki 5, Patoka 0, Pandura 0
Turów: , Kulig 22 (2×3), Taylor 19 (2×3), Jaramaz 16 (2×3), Moldoveanu 11 (1×3), Nikolić 11, Chyliński 10 (1×3), Collins 9 (1×3), Wiśniewski 9 (1×3), Zigeranović 8, Karolak 4, Gospodarek 0

źródło: własne, TBL