Trzecia z rzędu porażka koszykarzy Jeziora Tarnobrzeg

Zespół Jeziora Tarnobrzeg przegrał trzeci mecz z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Pyszniaka nie sprostali w Lublinie miejscowej Wikanie Start, przegrywając 65:79 (16:20, 14:22, 19:24, 16:13).

W spotkanie lepiej weszli goście, a nie do zatrzymania był Craig Williams. Po pięciu minutach Jezioro prowadził 13:7 a Amerykanin miał już na koncie 11 punktów. Później to Wikana Start doszła do głosu. Dzięki trafieniom Bartosza Diduszko i Bryona Allena lublinianie wygrali pierwszą kwartę 20:16. W drugiej części gry gospodarze całkowicie kontrolowali już sytuację. Szybko zdobyli przewagę około 10 punktów, a po rzutach wolnych Piotra Śmigielskiego wygrali pierwszą połowę 42:30.

Później niewiele się zmieniło. Na początku trzeciej kwarty zespół trenera Pawła Turkiewicza prowadził nawet 50:32 po trafieniach Billinga. Tarnobrzeżanie właściwie już do końca meczu nie potrafili zagrozić Wikanie Start. W ostatniej części meczu rozmiary porażki zmniejszył trochę Josh Miller.

W zespole gospodarzy najlepszy był Bryon Allen z 20 punktami i trzema asystami. 17 punktów i pięć asyst dołożył Piotr Śmigielski. W ekipie Jeziora wyróżniał się Craig Williams z 21 punktami i ośmioma zbiórkami.

W ramach 4 kolejki rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi Jezioro Tarnobrzeg podejmie na własnym parkiecie MKS z Dąbrowy Górniczej. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 października, początek godz.19.

WIKANA START LUBLIN – JEZIORO TARNOBRZEG 79:65 (20:16, 22:14, 24:19, 13:16)

Lublin: Allen 20 (2×3), Śmigielski 17 (1×3), Billing 11 (3×3), Wojdyła 10, B. Diduszko 6 (1×3), Czujkowski 6 (2×3), Ł. Diduszko 5 (1×3), Lewandowski 4, Kowalski 0, Szymański 0, Trojan 0, Wilczek 0
Jezioro: Williams 21 (3×3), Miller 12, Patoka 9 (1×3), Johnson 8, Młynarski 7 (1×3), Wysocki 5, Kozłow 3, Pandura 0