07-30 listopada – Koncerty z cyklu ” Witamina Jazz 2014 – jesienna kuracja półtonami „, w Sandomierzu

Krzysztof Puma Piasecki, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Maciej Fortuna z zespołem, OpallAga Quartet oraz Karolina Śleziak Trio – to artyści którzy wystąpią w ramach tegorocznych koncertów z cyklu „Witamina Jazz 2014 – jesienna kuracja półtonami”. „Witamina Jazz” – jest muzyczną terapią zdrowotną dla wszystkich, którzy jesienną porą, odczuwają brak dostatecznego wpływu dobrej muzyki na swój organizm.

Jesienna kuracja półtonami rozpocznie się koncertem Krzysztofa Puma Piaseckiego „4 set”, który odbędzie się w piątek, 7 listopada br. o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

Krzysztof Puma Piasecki jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Wirtuozowi gitary będą towarzyszyć wyśmienici polscy muzycy: Tomek Drachus (klawisze), Łukasz Gorczyca (bas) i Seweryn Krzysztoń (perkusja). Wyjątkowy kwartet łączy ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Jazzowe frazy i swingująca pulsacja przewija się z rockową energią, funkowym groovem, bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój, z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.
Wstęp 10 zł.

Kolejny koncert odbędzie się 15 listopada br. o godz. 19.00 w Sali Rycerskiej Zamku w Sandomierzu. Na scenie wystąpią Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

Sławek Wierzcholski – najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Grają ponad ćwierć wieku… A ciągle promieniują energią i radością grania. Sekcję rytmiczną tworzą Grzegorz Minicz (bębny), Piotr Dąbrowski (gitara akustyczna, bas) i Marek Dąbrowski (gitara akustyczna).
Wstęp 20 zł.

W następną sobotę, 22 listopada br. o godz. 19.00 w sali bankietowej Hotelu pod Ciżemką w Sandomieryu (Rynek 27) zagra zespół Macieja Fortuny w projekcie muzycznym „Kolberg Fortuny”.

Maciej Fortuna zainspirowany dziełem Kolberga zaaranżował na nowo spisane w księgach pieśni. Powstały utwory odbiegające od tych zebranych w XIX wieku. Na program koncertu składają się najpiękniejsze pieśni wybrane przez Macieja Fortunę z 30 tomów dzieła Lud. W przeważającej części są to melodie z rejonu Wielkopolski. Skład Zespołu: Maciej Fortuna (trąbka, elektronika, instrumenty różne), Alicja Fortuna (waltornia, śpiew), Marina Terlecka (bandura, śpiew), Wojciech Świeca (gitara, elektronika), Andrzej Konieczny (perkusja, elektronika).
Wstęp 20 zł.

W ostatnią sobotę listopada (29.11.br) zapraszamy na koncert sandomierskiego zespołu OpallAga Quartet, który odbędzie się o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

Młodzi muzycy opierają się na gatunkach muzycznych takich jak szeroko rozumiany jazz, blues czy funk. Czerpiąc inspiracje z muzyki minionej epoki próbują odtworzyć unikalny klimat w nowoczesnych aranżacjach.
Cena biletu 10 zł.

Cykl zakończy się w niedzielę, 30 listopada br. koncertem zespołu Karolina Śleziak Trio. Występ rozpocznie się o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

W programie usłyszymy piosenki z płyty „Tesna” Karoliny Śleziak oraz standardy jazzowe. Na scenie wystąpi: Karolina Śleziak (śpiew), Przemysław Strączek (gitara klasyczna, jazzowa) oraz Michał Kapczuk (kontrabas).
Wstęp 10 zł.

Bilety wstępu do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20) lub bezpośrednio przed koncertami.

Organizatorzy: Sandomierskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Sandomierzu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content