Już dziś 8 edycja Reggae Andrzejek, w Tarnobrzegu

8 edycja Reggae Andrzejek odbędzie się 22 listopada 2014 roku w pubie „Końca Nie Widać”. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół Jafia Namuel. Oprócz nich na scenie zaprezentują się również zespoły Ayarise oraz Ubuntu. Start godz. 19. Bilety 20/25 zł.

Jafia Namuel powstała w Pile w 1994 roku a zadebiutowała na rynku wydawniczym dwa lata później za sprawą albumu „Roots & Culture”. Grupa została wtedy okrzyknięta najbardziej „jamajskim” zespołem w Polsce. Muzycy postawili bowiem na korzenne jamajskie reggae, przez kilka lat pracując nad oryginalnym brzmieniem a charyzmatyczny wokalista zespołu – Dawid Portasz – używał nawet w swoich tekstach jamajskiego dialektu. Wszystko to sprawiało, że ludzie, którzy słyszeli muzykę Jafii po raz pierwszy, dziwili się, że jest to zespół z Polski…

Grupa zyskała popularność m.in. dzięki utworowi „Pozytywne Myślenie” został wybrany przez Jurka Owsiaka na ogólnopolski hymn WOŚP, wydany ponownie w 1998 roku na singlu VOO VOO i JAFIA NAMUEL „Karnawał – Pozytywne Myślenie”. Jafia Namuel zyskała wielu miłośników także dzięki świetnym koncertom, których grała ogromną ilość. W latach 1998-2000 zespół dawał około 120 koncertów rocznie, grając zarówno w Polsce jak i za granicą: Belgia, Holandia, Niemcy, Francja.

W 2000 roku Jafia Namuel zawiesiła swoją działalność a wokalista – Dawid Portasz wyjechał do Londynu, gdzie zajmował się działalnością studyjną. Reaktywacja zespołu nastąpiła w 2006 roku.

W styczniu 2009 roku, po 10 latach od nagrania, w końcu ukazała się niewydana wcześniej płyta „In Time”, na której gra znakomity polski saksofonista – Mateusz Pospieszalski. Mimo tego, że płyta została nagrana 10 lat temu, brzmi bardzo oryginalnie a uniwersalny przekaz płyty nie stracił nic na swej aktualności.

Na przełomie maja i czerwca 2008 Dawid Portasz razem z Krystianem „K-Jah” Walczakiem i Mateuszem Pospieszalskim wyjechał na Jamajkę do legendarnego studia „Tuff Gong” Boba Marley’a. Tam został zarejestrowany materiał polskiego projektu Rastasize. Na płycie tej zagrała ścisła światowa czołówka muzyków reggae z najlepszą reggae-ową sekcją rytmiczną świata, duetem Sly & Robbie na czele. W ten sposób Dawid Portasz stał się pierwszym polskim wokalistą, który nagrał płytę na Jamajce i to w dodatku współpracując z muzykami i producentami płyt Boba Marleya, Shagy’ego, Ziggy Marleya i wielu wielu innych światowych gwiazd muzyki reggae i nie tylko. Płyta Rastasize „Day by Day” ukazała się w sierpniu 2009 roku zbierając świetne recenzje krytyków i publiczności.

Skład grupy: Dawid Portasz – śpiew, gitara Tomasz Koźlarek – bas Mirek Chojnacki – perkusja Rafał Czajkowski – gitara Jan Gembala – klawisze

Obecnie Jafia Namuel pracuje nad repertuarem na nową płytę..

http://www.jafianamuel.pl/

video: shlepy AJ

AYARISE, to nowe wcielenie kapeli, która jako ComeYah zaliczyła niedawno jeden z najbardziej spektakularnych debiutów na polskiej scenie reggae. Obecnie po zmianach personalnych, poszukiwacze idealnego pulsu wracają w nowej odsłonie z premierowym repertuarem.

https://www.facebook.com/ayarisePL

video: aYarise

W 2013 roku narodził się zespół UBUNTU….jest to czarna dziura w kategorii muzyki, dlaczego?
Ubuntu chłonie wszystkie gatunki muzyczne, ponieważ nie tylko same pozory są piękne, następnie w sercu zgromadzona energia uchodzi z wielkim wybuchem i przechodzi przez pryzmat pięknego, spokojnego jak i energicznego klimatu reggae…pytasz co z tego wychodzi, gdzie to się mieści? to jest tu i teraz a my jesteśmy….UBUNTU:)

Skład zespołu: Marcin Tokarski-wokal, gitara rytmiczna
Łukasz Chajec-gitara basowa
Sławek Myszkowski-instrumenty klawiszowe
Grzegorz Kurek-perkusja
Konrad Depowski-gitara solowa
Krzysztof Szczędor-tzw „przeszkadzajki”
Artur Czarnik – Saksofon Tenorowy

https://www.facebook.com/pages/UBUNTU/507741879288214?sk=info

video: Konrad De

Info o wydarzeniu: REGGAE ANDRZEJKI 2014

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content